Coinbase, Celsius ve Paxos’un Fonları Signature Bank’ta Kaldı

coinbase celsius ve paxosun fonlari signature bankta kaldidfbfdg

Kripto para piyasasında yaşanılan iflasların ardından hareketlilik devam ediyor. New York merkezli kripto dostu Signature Bank‘ın iflası sonucunda kripto borsası Coinbase, kripto kredi kuruluşu Celsius ve stablecoin ihraççısı Paxos, fonlarının artık kapatılan Signature Bank ile bağlantılı olduğu bildirilen kripto şirketleri arasında yer alıyor. 

Coinbase, Celsius ve Paxox Signature Bank’ın İflasından Etkilendi

Signature Bank, bankanın sistemik bir risk oluşturduğunu iddia ederek ABD ekonomisini korumak için ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ile birlikte New York düzenleyicileri tarafından kapatıldı. Kripto para borsası Coinbase, Signature’da tamamen kurtarılacağını umduğu yaklaşık 240 milyon dolarlık kurumsal fona sahip olduğunu paylaşımında bulundu.

Bununla beraber Stablecoin ihraççısı ve kripto şirketi Paxos da öne çıktı. Paxos da yaptığı paylaşımda bankada 250 milyon dolar tuttuğunu açıkladı. Ancak mevduat sahibi başına standart FDIC sigortasının kapsamadığı 250.000 dolarlık tutarı kapsayan özel sigortası olduğunu ekledi.

Ayrıca iflas etmiş kripto kredi kurumu Celsius’ta hesap sahiplerinin çıkarlarını temsil eden Celsius Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesi, Signature Bank’ın “fonlarının bir kısmını elinde tuttuğunu” ekledi. Ancak tutarı açıklamadı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.109,61 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
33.366,48 TL 0,39%
tetherUSDT/TRY
19,19 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.189,30 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,65 TL 6,42%
cardanoADA/TRY
6,77 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,66%
staked-etherSTETH/TRY
33.380,37 TL 0,13%
matic-networkMATIC/TRY
20,63 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala