CME Group, Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlemlerini Başlatacak

cme group bitcoin ve ethereum vadeli islemlerini baslatacak

CME Group, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesiyle, düzenleyici onay bekleyen 29 Ağustos’ta kripto para birimi türevleri teklifini daha da genişletmeyi planladığını duyurdu.

CME Group, Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlemleri: 29 Ağustos’ta

Dünyanın önde gelen türev piyasası CME Group, 29 Ağustos’ta Euro pariteli Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerini başlatacak. Bitcoin vadeli işlemleri için sözleşme boyutu 5 BTC olurken, Ethereum sözleşmesi 50 ETH olarak boyutlandırılacak. Her iki sözleşme de CME CF Bitcoin-Euro referans oranına ve CME CF Ether-Euro referans oranına dayalı olarak nakit olarak ödenecek.

cme group bitcoin ve ethereum vadeli islemlerini baslatacaka

Euro cinsinden Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin başlatılması, Avrupa Birliği’nin 27 üye devletinden 19’unun ortak para birimi olan euro, Avrupa’da en çok aranan ikinci para birimi olduğundan, kripto piyasasının devam eden kurumsallaşmasını hızlandırabilir.

CME Group Küresel Hisse Senedi ve FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bitcoin Euro ve Ethereum Euro vadeli işlem sözleşmelerimiz, müşterilere piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimine maruz kalma konusunda ticaret yapmak ve riskten korunmak için daha kesin araçlar sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
409.632,21 TL 2,78%
ethereumETH/TRY
32.701,47 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.240,03 TL 4,83%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,53 TL 3,17%
cardanoADA/TRY
8,91 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
687,99 TL 6,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,34 TL 7,62%
Bağlantıyı kopyala