Circle’dan, Avalanche Üzerinde Euro Destekli Stablecoin

circledan avalanche uzerinde euro destekli stablecoin

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından birisi olan Circle, geçtiğimiz yıl Euro destekli stablecoin’inin duyurusunu yapmıştı. Circle, Euro destekli stablecoin’i için yeni bir hamle yaptı.

Circle’ın Euro Stablecoin’i Avalanche Blockchain Ağına Geldi

Stablecoin ihraççısı Circle, Euro Coin stablecoin’ini Avalanche Blockchain ağında kullanıma sunarak, geçen yıl Ethereum’daki ilk lansmanın ardından Circle’in yeni stablecoin’ini destekleyen ikinci Blockchain ağı oldu.

Circle, Euro Coin’in entegrasyonunun USDC stablecoin’i zaten destekleyen Avalanche uygulamaları için basit olacağını söyledi. Euro Coin’in Avalanche’a genişletilmesi, birden fazla Blockchain ağındaki stabilcoin çeşitliliğine yönelik artan bir talebe işaret ediyor.

circledan avalanche uzerinde euro destekli stablecoin 2

Circle tarafından yapılan açıklamada, Avalanche üzerindeki birçok uygulamanın Euro Coin desteği eklemeye ilgi gösterdiği ve Benqi, Curve, Dexalot, GMX, Pangolin, Shift Markets ve Trader Joe dahil olmak üzere Avalanche Blockchain ağındaki merkezi olmayan finans uygulamalarının stabilcoin’i entegre etmesinin beklendiği belirtildi. Konu hakkında Circle Ürün Başkan Yardımcısı Joao Raginatto şu ifadeleri kullandı:

Euro’yu internet bağlantısı olan herkes için sınırlar ve saat dilimleri arasında erişilebilir hale getirme vizyonuyla geçen yıl Ethereum’da Euro Coin’i başlattık. Avalanche üzerindeki lansmanla, geliştiricilerin ve kullanıcıların neredeyse anında, daha uygun maliyetli işlemleri deneyimlemelerini sağlayarak ödemeler, havaleler ve 7/24 ticaret için yeni olanaklar oluşturuyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
580.779,80 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
40.459,33 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
21,94 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.766,11 TL 0,65%
usd-coinUSDC/TRY
21,94 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
11,42 TL 1,29%
staked-etherSTETH/TRY
40.437,61 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 0,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,49 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
408,29 TL 2,02%
Bağlantıyı kopyala