bitcoinBTC/TRY
1.094.873,95 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
58.927,79 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.585,04 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
17,62 TL 0,05%
solanaSOL/TRY
1.735,71 TL 4,20%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,25%
staked-etherSTETH/TRY
58.937,33 TL 0,61%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 1,65%

Paylaş

Circle, Binance’in SEC davasına müdahale ediyor

circledan avalanche uzerinde euro destekli stablecoin 2

Stablecoin ihraççısı Circle, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para borsası Binance’e karşı açtığı davaya müdahale ederek, finansal ticaret yasalarının değeri diğer varlıklara bağlı stablecoin’lere yayılmaması gerektiğini savundu.

Circle’dan Binance’in SEC davasına müdahale

Eski emtia düzenleyicisi Heath Tarbert tarafından desteklenen USDC ihraççısı, stablecoin alıcılarının kâr beklemediğini, dolayısıyla bunun bir yatırım sözleşmesi olmadığını öne sürüyor.

660663Image1

Düzenleyiciler Binance’i, Solana’nın SOL’u, Cardano’nun ADA’sı ve SEC’in kayıt dışı menkul kıymetler oluşturduğunu iddia ettiği Binance stabilcoini BUSD gibi kripto para birimlerindeki ticareti kolaylaştırdığı için çok sayıda yasal ihlalle suçlamıştı.

Circle, BUSD ve kendi USDC’si gibi dolara bağlı varlıkların, kısmen kullanıcılarının bağımsız alımlardan herhangi bir kâr beklememesi nedeniyle menkul kıymet teşkil edemeyeceğini savunuyor.

Circle konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Ödeme stabilcoinleri kendi başlarına bir yatırım sözleşmesinin temel özelliklerine sahip değiller, bu da SEC’in yetki alanının dışında oldukları anlamına geliyor. On yıllardır süren içtihat hukuku, satıcının satış sonrası vaatlerinden veya yükümlülüklerinden ayrı tutulan bir varlık satışının bir yatırım sözleşmesi kurmak için yeterli olmadığını ortaya koyuyor.”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala