bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,949.94 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,120.98 0.95%
bnb
BNB (BNB) $ 580.17 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 173.05 2.20%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521391 0.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481345 0.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153198 1.06%

Circle, Binance’in SEC davasına müdahale ediyor

circledan avalanche uzerinde euro destekli stablecoin 2

Stablecoin ihraççısı Circle, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para borsası Binance’e karşı açtığı davaya müdahale ederek, finansal ticaret yasalarının değeri diğer varlıklara bağlı stablecoin’lere yayılmaması gerektiğini savundu.

Circle’dan Binance’in SEC davasına müdahale

Eski emtia düzenleyicisi Heath Tarbert tarafından desteklenen USDC ihraççısı, stablecoin alıcılarının kâr beklemediğini, dolayısıyla bunun bir yatırım sözleşmesi olmadığını öne sürüyor.

660663Image1

Düzenleyiciler Binance’i, Solana’nın SOL’u, Cardano’nun ADA’sı ve SEC’in kayıt dışı menkul kıymetler oluşturduğunu iddia ettiği Binance stabilcoini BUSD gibi kripto para birimlerindeki ticareti kolaylaştırdığı için çok sayıda yasal ihlalle suçlamıştı.

Circle, BUSD ve kendi USDC’si gibi dolara bağlı varlıkların, kısmen kullanıcılarının bağımsız alımlardan herhangi bir kâr beklememesi nedeniyle menkul kıymet teşkil edemeyeceğini savunuyor.

Circle konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Ödeme stabilcoinleri kendi başlarına bir yatırım sözleşmesinin temel özelliklerine sahip değiller, bu da SEC’in yetki alanının dışında oldukları anlamına geliyor. On yıllardır süren içtihat hukuku, satıcının satış sonrası vaatlerinden veya yükümlülüklerinden ayrı tutulan bir varlık satışının bir yatırım sözleşmesi kurmak için yeterli olmadığını ortaya koyuyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala