Çinli Kripto Madencilik Devi Canaan, Kârını İkiye Katladı

cinli kripto madencilik devi canaan karini ikiye katladi

Kripto para kullanımı yaygınlaştıkça kripto madenciliğine ilgi de artmaya başladı. Kripto para madenciliği yapan ülkeler arasında bulunan Çin, bu alanda büyümeye devam ediyor. Bu kez Çinli madencilik devi Canaan, ülkedeki kripto yasağına rağmen kârını ikiye katladığını açıkladı.

Çin Merkezli Madencilik Devi Canaan, Büyük Bir Kâr Elde Etti

Çinli kripto madencilik şirketi Canaan, Haziran ayı sonuna kadar toplam 346.84 BTC biriktirerek madencilik işini genişletiyor. Canaan, şirketin genel performansının 2022’de artmaya devam ettiğini açıkladı.

Canaan, 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını resmi olarak açıkladı. Şirket, 2021 yılının aynı dönemine göre brüt kârda yüzde 117’lik bir artış yaşandığı bildirdi. Şirkete göre, 2. çeyrek kârı 930 milyon renminbi (RMB) veya yaklaşık 139 milyon dolar olarak gerçekleşti.

cinli kripto madencilik devi canaan karini ikiye katladi 1 1

Şirketin ikinci çeyrek net geliri, geçen yılın aynı döneminde 425 milyon RMB’den 608 milyon RMB yani 91 milyon dolara ulaşarak yüzde 149’luk artış yaşadı. Canaan, ikinci çeyrekte doların RMB karşısında değer kazanması nedeniyle önceki zararlara kıyasla gelir elde ettiğini kaydetti.

Şirketin CEO’su Nangeng Zhang, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Çin’in kilit şehirlerdeki COVID-19 sınırlaması, günlük operasyonlarımızda ve AI çiplerimize olan talepte ciddi aksamalar yaşanmasına sebep oldu.

Zhang, Canaan’ın küresel varlığını genişlettiğini, özellikle Singapur’da uluslararası merkezler kurduğunu belirtti. Şirket ayrıca madencilik işini büyütmek için çalışıyor ve gelişmiş bir güç kaynağı ile daha fazla BTC üretiyor. 

CEO, Haziran ayı sonunda Canaan’ın toplam 346.84 BTC’ye yani 8.1 milyon dolara sahip olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Son dördüncü çeyrekten bu yana Bitcoin fiyatının aşağı yönlü baskısının farkındayız ve önümüzdeki çeyreklerde performansımıza ters rüzgarlar getirmesini bekliyoruz. Bitcoin’in benzersiz değerine ve uzun vadeli beklentilerine inanıyoruz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala