bitcoinBTC/TRY
1.600.539,66 TL 1,15%
ethereumETH/TRY
91.601,93 TL 1,84%
tetherUSDT/TRY
30,86 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
11.694,90 TL 6,35%
solanaSOL/TRY
3.238,98 TL 3,28%
xrpXRP/TRY
16,92 TL 2,74%
staked-etherSTETH/TRY
91.656,34 TL 1,53%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
18,47 TL 4,12%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,56 TL 2,64%

Paylaş

Çin Bankalar Birliği NFT’leri Hedef Alıyor

cin bankalar birligi nftleri hedef aliyor

Çin Bankalar Birliği NFT‘ler harekete geçti. Çin Bankalar Birliği, Çin Menkul Kıymetler Birliği ve Çin İnternet Finans Birliği son dönemin gündem konularından olan NFT’lerin finansallaştırılma ve menkul kıymet eğilimini “kararlı bir seviyeye getirmek” ve NFT’lerle yapılabilecek illegal finansal işlemlerinin önüne geçebilmek istiyor. Çin’in bu kararı bugün yayımlanan bir bildiride açıklandı.

Çin NFT’leri Mercek Altına Aldı

Daha önce kripto para birimleri ve kripto para borsaları ile ilgili aldığı kısıtlayıcı kararlarla gündeme gelen Çin Blockchain temelli teknolojileri kontrol altına alabilmek için yeni kararlar almaya devam ediyor. Bugün alınan kararla birlikte NFT’lerin dijital sanayileşmeyi arttırma potansiyeli olduğunu belirten üç birlik, NFT’lerin değerlemesinin değişebileceğine, kara para aklama işlemlerinde kullanılabileceğine ve diğer illegal işlemlerde ödeme yöntemi olabileceğine dair uyarılarda bulundu.

exploding kittens yeni oyunu icin nft yayinliyor 3 950x475 1

Çinli yetkililer daha önceden de kriptonun tehlikelerine karşı vatandaşlarını uyarmış ve bu alanda çeşitli kısıtlamalar getirmişti. NFT’lere de belirli kurallar getiren makamlar altı maddelik bir bildiri yayımladı. Yayımlanan bildiriye göre NFT’ler menkul kıymet ya da değerli madenler gibi temel varlık sayılamayacak.

Değiştirilmesinin zayıflatılması adına tokenleri bölmek gibi yöntemlerle merkezi ticaret aracı olarak kullanılması yasaklanan NFT’lerin değerlemesinde de kripto para birimlerinin kullanılması yasaklandı. NFT işlemlerinde illegal işlemlerin önüne geçebilmek adına kimlik doğrulama şartı koyan birlik, NFT’lerle yapılan yatırımlar için de finansman desteği verilememesi gerektiğini bildirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala