CFTC Başkanı, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

cftc baskani kripto duzenlemeleri hakkinda konustudsffdvdf

Kripto para sektöründe birçok isim sektörle ilgili ABD’nin düzenleyicilerinden birisi olan CFTC, kripto para birimleri üzerinde durmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu veya CFTC başkanı Rostin Behnam, ajansın menkul kıymet olmayan tokenleri düzenleme çabalarını sürdüreceğini söyledi.

CFTC Başkanı, Kripto Düzenlemesinde Harekete Geçileceğini Söyledi

Amerikan Barolar Birliği etkinliği için yayınlanan açıklamalarda CFTC başkanı Rostin Behnam, Kongre’nin CFTC’ye kripto para birimleri düzenlemesini ele alma yetkisi verme gerekçesinin bir parçası olarak iflaslara, başarısızlıklara ve kaçaklara işaret etti. CFTC başkanına göre, komisyon herhangi bir düzenleme boşluğunu gidermek için iyi bir konumdaydı. Ancak ABD’li milletvekillerinin mevzuat konusundaki tetiği çekmesini erteledi.

cftc baskani kripto duzenlemeleri hakkinda konustusadfsdf
CFTC başkanı Rostin Behnam

CFTC başkanı Rostin Behnam, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Müşterileri korumak ve yerel ve küresel finans piyasalarında tahmin edilebileceği gibi herhangi bir sınır içine alınamayan başarısızlıkları önlemek için düzenleme gereklidir. 2023’te veya 2033’te biri veya birkaçı olursa olsun, harekete geçmeliyiz. Yeni bir Kongre var ve talep edildiği gibi mevzuat taslağı için teknik yardım sağlamaya ve katılmaya devam edeceğim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala