Cardano’nun Lending Platformu Bug Bounty Yayımladı

Cardanonun Lending Platformu Bug Bounty Yayimladi

Kripto para sektörünen en önemli konularından biri de şüphesiz hack saldırıları. Özellikle artan popülaritesi ile birlikte dolandırıcıların ve siber saldırganlarında odak noktası hâline gelen Blockchain sektörü, çözümü yine hacker’larda arıyor. Öyle ki Cardano‘nun mainnet arifesinde olan NFT lending platformu Aada, yeni bir bug bounty programı duyurdu.

Cardano'nun Lending Platformu Bug Bounty Yayımladı

Cardano’nun Lending Platformu Aada, Bug Bounty Programını Duyurdu

Cardano’nun ilk NFT lending protokolü olan Aada Finance, 13 Eylül’de yapılması planlanan ana ağ lansmanından önce bir bug bounty programı duyurdu.

Yayımlanan blog yazısına göre protokol, kritik bir akıllı sözleşme güvenlik açığı bulunması ve bildirilmesi durumunda 25.000 dolar verecek. Aylarca halka açık test ağında test edilen protokol yakın zamanda kullanıma mainnet‘te çalıştırılacak. Dijital varlıkları ödünç vermek için bir platform olan Aada Finance, kullanıcıların NFT’lerini tahvil tekniği kullanarak varlıkları birbirleri arasında ödünç vermelerini ve ödünç almalarını sağlayacak.

Bu noktada Aada Finance, 22 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Vasil yükseltmesinden önce başlatmayı planlıyor. Bu yüzden her türlü soruna karşı hazırlık olmak isteyen geliştirici ekip, yayımladığı son blog yazısında şu detaylara yer verdi:

Sunduğumuz bu bug bounty programı, teknik bilgisi olmayan topluluk üyelerimizi güvenli bir şekilde borç vermeye ve ödünç almaya ikna edecek. Ek olarak geliştiricileri de aktif olarak katılmaya ve akıllı sözleşme kodumuzdaki mevcut güvenlik açıklarını bularak katkıda bulunmaya itecek. Bu şekilde olabilecek olaylarla ilgili riskleri derhal yöneteceğiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
405.662,85 TL 2,60%
ethereumETH/TRY
31.275,78 TL 3,17%
tetherUSDT/TRY
18,25 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,25 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.367,69 TL 0,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,25 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
6,42 TL 1,02%
cardanoADA/TRY
9,17 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
680,42 TL 4,11%
polkadotDOT/TRY
140,02 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala