bitcoinBTC/TRY
722.534,85 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
43.235,48 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.715,90 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
27,11 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
43.245,78 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,47%
the-open-networkTON/TRY
63,46 TL 0,66%

Paylaş

Cardano Ağı, 3.000 Akıllı Sözleşme Sayısını Aştı

cardano agi 3 000 akilli sozlesme sayisini asti

Akıllı sözleşmeler Blockchain ağları için her gün daha da önemli oluyor. Bu konuda ilk akla gelen ağlardan biri olan Cardano Blockchain ağı büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte Cardano ağı akıllı sözleşme sayısında yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Cardano’nun Akıllı Sözleşme Sayısında Yeni Rekor

Cardano (ADA) yeni güncellemesi Vasil hard fork’a sayılı günler kala büyümeye devam ediyor. Akıllı sözleşme platformu Plutus Scripts’te 3.000’den fazla kişiye ulaştı. Cardano Blockchain Insights’ın istatistiklerine göre, ağdaki akıllı sözleşmelerin sayısı 1 Ağustos’ta 3.002’e ulaşarak rekor kırdı.

Ekran goruntusu 2022 08 03 114610

Grafik, Cardano Blockchain ağında çalışan Plutus tabanlı akıllı sözleşmeleri temsil ediyor. Bugün itibariyle akıllı sözleşme sayısı 3.015 seviyesini aştı.

Bununla birlikte Eylül 2021’de Cardano Blockchain ağı, akıllı sözleşme işlevselliğini içeren, ADA‘nın ölçeklenebilirliğini ve hızını artıran büyük bir yükseltme yapmıştı. Bu yükseltme sonrası ağın etkinliğinde gözle görülür bir ivmelenme yaşanmıştı. Şimdilerde Cardano yeni bir güncelleme için gün sayıyor.

Kısa süre önce Cardano Vasil Hard Fork‘ta gecikme yaşandığını aktarmıştık.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili konuşan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork’ta daha fazla gecikme beklemediğini ve yükseltmenin son testlerden geçtiğini aktardı. Hoskinson, işlerin düzenli ve sistematik bir şekilde doğru yönde ilerlediğini kaydetti. Hoskinson konuya ilişkin şunları söyledi:

Testin son aşamalarındayız. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala