BNP Paribas Hisseleri Yüzde 8 Düştü

bnp paribas hisseleri yuzde 8 dustuvffxg

ABD’de yaşanan bankacılık krizinin etkileri yakından takip ediliyor. Silicon Valley Bank‘ın iflası bankaların dayanıklılığını yeniden tartışmaya açtı. Son olarak Fransız BNP Paribas ve Societe Generale’nin, Avrupa’da geçici olarak işlemleri durduruldu. Bu haberden önce BNP Paribas’ın hisseleri yüzde 8 düştü. Societe Generale’nin hisseleri de yüzde 8.3 düştü.

BNP Paribas Hisseleri Değer Kaybetti

BNP Paribas hisseleri, Silicon Valley Bank’ın (SVB) iflas ettikten sonra banka yüzde 8’in üzerinde değer kaybetti. Sonuç olarak, Fransız bankası bankacılık grubu için ticareti durdurdu.

bnp paribas hisseleri yuzde 8 dustufvsfgbgf

Ayrıca belirtmek gerekirse Credit Suisse hisseleri, bankanın en büyük hissedarı Saudi National Bank Başkanı Ammar Al Khudairy’nin açıklamaları sonrası çakıldı. Bloomberg’e konuşan Khudairy, zor durumdaki bankaya daha fazla fon sağlamayacaklarını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Credit Suisse hisseleri yüzde 20’den fazla düşerek rekor dip seviyeye geriledi.

Credit Suisse endişesi, Avrupa’nın diğer bankalarına kısa süre de yayıldı. Euro Stoxx Banka Endeksi yüzde 7 düşüşle ocaktan bu yana en düşük seviyesini gördü. BNP Paribas, Societe Generale, Commerzbank ve Deutsche Bank gibi Fransız ve Alman bankaları yüzde 8 ile 10 aralığında değer kaybetti.

Son olarak birçok banka da aynı sorunlar ile karşı karşıya kalıyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala