Bloomberg: Kriptodaki En Zengin Kişi Changpeng Zhao

binance ceosu kriptodaki en zengin kisi olarak tanimlandi

Bloomberg Milyarder Endeksi, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun servetinin şu anda 96 milyar dolar olduğunu ve bunun onu resmi olarak, kriptoda bilinen en zengin kişi yaptığını açıkladı.

Bloomberg: Changpeng Zhao 96 Milyar Dolar ile Kriptodaki En Zengin

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre şu anda Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun serveti, Hintli iş adamı Mukesh Ambani’den daha yüksek. Bunun yanında bu değer ile beraber Changpeng Zhao, Berkshire CEO’su Hathway Warren Buffett ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg gibi dev isimlere de yakın.

binance ceosu kriptodaki en zengin kisi olarak tanimlandi
Binance CEO’su Changpeng Zhao

Gençken McDonald’s’ta çalışan Binance CEO’su Changpeng Zhao şimdiye kadar servetinin büyüklüğü hakkında yorum yapmadı. Changpeng Zhao 2021 yılının Kasım ayında servetini bağışlayacağını söylemişti. Yaptığı açıklamada ise servetinin ne kadar olduğunu açıklamamıştı.

Bunun yanında borsa gelirinin 2021’de 20 milyar doları aştığına inanılıyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sırasıyla 15,4 milyar dolar ve 8,93 milyar dolar değerinde servete sahip.

Tabii ki Tesla CEO’su Elon Musk’tan bahsetmeden olmaz. Elon Musk‘ın tahmini net değeri 263 milyar dolar ile açık ara dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala