Bitstamp, Tepki Çeken Aylık Ücret Kararında Geri Adım Attı

bitstamp tepki ceken aylik ucret kararinda geri adim atti

Kripto para borsası Bitstamp, geçtiğimiz gün yeni bir uygulamaya başlayacağını açıklamıştı. Kullanıcılarının hesaplarının aktif olmaması durumunda aylık 10 euro ücret alacağını açıklayan Bitstamp, gelen tepkilerin ardından kararında geri adım attı.

Bitstamp Hareketsizlik Ücreti Kararında Geri Adım Attı

Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp, kısa bir süre önce bazı müşterilerinden hareketsizlik ücreti alacağını açıklamıştı. Yapılan bu açıklama sonrasında pek çok kullanıcının karara tepki göstermesinin ardından Bitstamp, kararında geri adım attığını açıkladı. Bitstamp CEO’su konu hakkında yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin ‘Hareketsizlik Ücretine’ yönelik yanıtlarını duyduk. Herkesin endişelerini dikkate aldık ve bu kararımızı iptal etmeye karar verdik.” ifadesini kullandı.

bitstamp tepki ceken aylik ucret kararinda geri adim atti 2

Şirket kısa bir süre önceki açıklamasında, hesap bakiyesi 200 eurodan az olan ve 12 ay içerisinde herhangi bir işlem gerçekleştirmeyen hesaplardan aylık 10 euro alacağını açıklamıştı. Bitstamp bu kararında etkin olmayan hesapların kendileri için ek maliyetler oluşturduğunu söylemiş ve aslında kendilerinin de böyle bir ücretin alınması taraftarı olmadıklarını belirtmişti. CEO açıklamasında “Müşterilerimizi dinlemek hizmet DNA’mızın bir parçasıdır” ifadesini kullandı. Son olarak Bitstamp, kripto pazarında yaşanan düşüşler nedeniyle müşterilerin endişe edebileceği bir finansal durumun içinde olmadıklarını ve zor günler geçiren kripto şirketleriyle bir ilişkilerinin olmadığını dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala