bitcoinBTC/TRY
1.600.539,66 TL 1,15%
ethereumETH/TRY
91.601,93 TL 1,84%
tetherUSDT/TRY
30,86 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
11.694,90 TL 6,35%
solanaSOL/TRY
3.238,98 TL 3,28%
xrpXRP/TRY
16,92 TL 2,74%
staked-etherSTETH/TRY
91.656,34 TL 1,53%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
18,47 TL 4,12%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,56 TL 2,64%

Paylaş

BitPay, Bitcoin Lightning Network Ödeme Desteğini Başlattı

bitpay bitcoin lightning network odeme destegini baslatti

Kripto para ödeme sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren BitPay, Bitcoin’in Lightning Network’ünü platformuna entegre etti. Bu hamle, Bitcoin ödemelerinin normal işlemlerden çok daha hızlı ve çok daha düşük maliyetli olmasına yardımcı olacak.

BitPay’den Bitcoin Lightning Network Hamlesi

Lightning Network, Bitcoin sahiplerinin kendi aralarında özel ödeme kanalları oluşturmasına imkan sağlayan bir Bitcoin Layer 2 ölçeklendirme çözümü olarak tanımlanabilir. Bu ödeme kanalları sayesinde kullanıcılar, temel katmandan daha yüksek büyüklükte işlem hacmine sahip siparişlere izin vererek, zincir dışı birçok kez işlem yapabiliyor.

Şimdilerde BitPay de Lightning Network’ü kendi ağına eklemiş durumda. BitPay kullancıları, Strike ve CashApp gibi Lightning Network’ü destekleyen cüzdanlardan ödeme alabilecek.

bitpay bitcoin lightning network odeme destegini baslatti 2

Konuya dair konuşan BitPay’in Kurucu Ortağı Tony Gallippi şunları söyledi:

“BitPay’in Lightning Network ile entegrasyonu, müşterilere daha fazla seçenek ve tüccarlara blok zinciri teknolojisinden yararlanarak ödeme almanın daha fazla yolunu sunuyor”

Crypto Potato‘ya göre, Bu hamleyle birlikte BitPay’in zincir içi ve zincir dışı seçenekler kombinasyonunun artık müşterilere hem daha hızlı hem de daha düşük maliyetlerle bir ödeme deneyimi sunacağı iddia ediliyor.

Lightning Network benimsenmesi gün geçtikçe artıyor. Senatör Cynthia Lummis, yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’i bir emtiadan “gerçekten hızlı” bir para birimine dönüştüreceğini söyleyerek Lightning Network önerisinde bulunmuştu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala