Bithumb Sahibi İçin Tutuklama Emri Çıkarıldı

bithumb sahibi icin tutuklama emri cikarildi

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’a yönelik soruşturmalar artmaya devam ediyor. Kripto para borsası Bithumb’ın sahibi olan Kang Jong-Hyeon hakkında tutuklama emri çıkarıldı.

Bithumb Sahibi Tutuklamayla Karşı Karşıya

Kripto para borsası Bithumb’a yönelik suçlamalar artıyor. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası konumunda olan Bithumb’ın sahibine Güney Kore’li yetkililer tutuklama emri çıkardı. Borsanın sahibi olan Kang Jong-Hyeon, Bithumb’a bağlı birkaç şirketin hisse senedi fiyatlarının manipüle edilmesine karıştığı için dolandırıcılıkla suçlandı.

bithumb sahibi icin tutuklama emri cikarildi 2

Güney Kore basınında çıkan haberlere göre, Kang Bithumb bağlı kuruluşlarının diğer iki yöneticisi ile birlikte Seul Güney Bölge Savcılığı Mali Soruşturma Bölümü tarafından zimmete para geçirme ve güveni kötüye kullanma nedeniyle suçlandı. Bu suçlamalar, Sermaye Piyasası Kanunu kapsamındaki Belirli Ekonomik Suçların ve Kanuna aykırı hileli işlemlerin Ağır Cezaları Hakkında Kanun kapsamına giriyor.

Davaya sahil olan bağlı şirketlerden ikisi Inbiogen ve Bucket Studio olarak açıklandı. Her iki şirketin de CEO’su Kang Jong-Hyeon’ın küçük erkek kardeşi olan Kang Ji-Yeon olduğu görülüyor. Ayrıca, Inbiogen ve Bucket Studio’nun hisse senedi fiyatlarının dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla manipüle edildiği süreçte yer aldığından da şüpheleniliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.312,29 TL 2,70%
ethereumETH/TRY
30.451,70 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
18,94 TL 0,52%
bnbBNB/TRY
6.064,97 TL 2,77%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 3,40%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 2,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 4,20%
okbOKB/TRY
835,77 TL 0,66%
Bağlantıyı kopyala