Bitcoin’in Piyasa Değeri Mastercard ve Meta’yı Geride Bıraktı

bitcoinin piyasa degeri mastercard ve metayi geride birakti

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerdeki yükselişiyle dikkat çekiyor. Bitcoin’in mevcut piyasa değeri iki önemli şirketi geride bıraktı. Bitcoin, Mastercard ve Meta arasındaki piyasa değeri yarışında öne çıkan isim Bitcoin oldu. Lider kripto para birimi, dünya devi teknoloji şirketlerinden daha değerli hale geldi.

Bitcoin, Mastercard ve Meta Rekabeti

Bitcoin‘in piyasa değeri 370 milyar dolar seviyesinde. Meta‘nın piyasa değeri ise 357.6 milyar dolar. Ödeme devi Mastercard piyasa değeri açısından 363 milyar dolarlık bir değere sahip. Bu da üçlü arasında rekabette kimin öne çıktığını gözler önüne seriyor. Tabii ki bu değişimde dün açıklanan ABD enflasyon verisinin de etkisi var. Enflasyondaki düşüşler şimdiye kadar kripto paralar üzerinde hep olumlu bir etki yarattı. Diğer yandan, pazarın buradan sonra ne yöne doğru hareket edeceğini de zaman gösterecek.

Bitcoin’in piyasa değeri ile hem Meta’yı hem de Mastercard’ı geride bırakması, BTC’ye ilişkin ilginin piyasa değerine de yansımış hali olarak değerlendiriliyor. Watcher.guru‘nun haberine göre, 2023 şimdiden farklı bir hikaye yazmaya başladı. Çok sayıda kripto para birimi yıla ‘yeşil’lenerek girdi. Cesaret verici dönüşlerden birini yapan isim de lider kripto para birimi Bitcoin oldu.

Bitcoin’in Piyasa Değeri Yükseliyor

Son günlerde kripto para piyasalarındaki toparlanma yatırımcıların tekrardan ilgisini çekti. Bitcoin’in piyasa değeri küresel ödeme devi Mastercard’ı ve Meta’yı geride bıraktı. Bununla birlikte BTC’nin yükselen piyasa değeri, dünya üzerindeki en popüler dijital varlık olduğunun da bir göstergesi olarak okunabilir.

bitcoin piyasa degeri mastercard ve metayi geride birakti 2

Bitcoin (BTC) fiyatı, 2023 yılıyla birlikte toparlanmaya başladı. Özellikle son birkaç gündür Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde toparlanma söz konusu. Bitcoin, haberin yazımı esnasında 19.287.13 dolardan işlem görüyor.

2022 yılı kripto para birimleri ve kripto endüstrisi için çok kötü bir yıl oldu. Ek olarak birçok kripto şirketi bu süreçte maliyetlerini düşürmek için çalışanlarıyla yollarını ayırdı ve bazı şirketler de iflas başvurusunda bulundu.

Son olarak kripto para borsası Crypto.com, maliyetlerini düşürmek ve gelecekteki operasyonlarının sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracağını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
449.715,49 TL 3,80%
ethereumETH/TRY
31.128,32 TL 4,92%
tetherUSDT/TRY
18,87 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
6.002,79 TL 4,05%
xrpXRP/TRY
7,84 TL 1,49%
binance-usdBUSD/TRY
18,91 TL 0,49%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,56%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 3,34%
Bağlantıyı kopyala