Bitcoin Madencisi Sphere 3D, Gryphon Digital’e Dava Açtı

bitcoin madencisi sphere 3d gryphon digitale dava acti

Bitcoin madencilik şirketi Sphere 3D, ortağına dava açtı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin madencilik operasyonları yürüten Sphere 3D, ortağı olan Gryphone Digital’e dava açtığını açıkladı.

Gryphon Digital’e Dava Açıldı

Bitcoin madencilik faaliyetlerine devam eden Sphere 3D, yaşadığı bilgisayar saldırısında 500.000 dolar değerinde Bitcoin’ini kaybettiğini ve firmaların ortaklığının çıkarlarını en uygun şekilde hareket etmediği gerekçesiyle bu noktada ortağı olan Gryphon Digital Mining’e dava açtığını belirtti.

bitcoin madencisi sphere 3d gryphon digitale dava acti 2

Şirket tarafından New York Güney Bölgesi’ne yapılan şikâyette, Gryphon CEO’su Rob Chang’ın Sphere 3D’nin Bitcoin’inin Sphere 3D’nin finans müdürü gibi davranan bir dolandırıcıya ait adreslere gönderildiği iddia edildi. Sphere 3D’nin temsilcileri açılan davada, “faiz ve masraflar hariç, 75.000 doları aşan” tazminat talep ettiklerini ifade etti.

Konu hakkında açıklama yapan Sphere 3D CEO’su Patricia Trompeter, şirketinin Gryphon’a sadece kendi çıkarlarını korumak için değil, aynı zamanda kripto para birimi endüstrisinde daha fazla kurumsal bütünlük için mücadele etmek adına dava açtıklarını belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Trompeter şu ifadeleri kullandı:

Bugün yapmış olduğumuz dosyalama, sadece geçen yıl boyunca hepimizin çok çalıştığı şirketi korumakla kalmayıp, aynı zamanda Gryphon gibileri tarafından zorbalık ya da tehdit edilemeyeceğimizin de bir göstergesi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
616.837,71 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
42.753,87 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.992,92 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
12,21 TL 0,81%
staked-etherSTETH/TRY
42.746,18 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 3,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,25%
solanaSOL/TRY
434,79 TL 0,11%
Bağlantıyı kopyala