bitcoinBTC/TRY
723.484,02 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
43.377,85 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.716,98 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
13,88 TL 1,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,15 TL 0,15%
staked-etherSTETH/TRY
43.297,04 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 0,81%
solanaSOL/TRY
532,08 TL 0,77%

Paylaş

Bitcoin Madencisi SAI.TECH, Kazakistan’daki Faaliyetlerini Durdurdu

bitcoin madencisi sai tech kazak

Bitcoin madencilik şirketleri artan rekabet ortamında faaliyetlerini sınır ötesine taşıyarak rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. Bazen madencilik şirketleri için durum istenildiği gibi yürümüyor. Bu kez Bitcoin nadencilik şirketi SAI.TECH operasyonel ve maliyetteki belirsizlikleri gerekçe göstererek, Kazakistan’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

SAI.TECH, Kazakistan’daki Faaliyetlerini Durduruyor

Mayıs ayında madencilik şirketi SAI.TECH, Kazakistan’da iş yapmakla ilgili operasyon istikrarı ve maliyet belirsizlikleri konusunda güç ortaklarından ve ev sahibi müşterilerin endişelerini dile getirdi. Ocak 2022’de Kazakistan‘da başlayan ulusal isyanlar nedeniyle operasyonlar zaten sekteye uğramıştı.

bitcoin madencisi sai tech kazakistandaki faaliyetlerini durdurduasd

Genel olarak ele alacak olursak, Çin’in geçen yıl kripto madenciliğini yasaklama kararının ardından bir dizi şirket madencilik operasyonlarını Kazakistan’a taşıdı. Böylece Kazakistan yasadışı kripto madenlerini kısıtlamasına ve sektördeki vergileri artırmasına neden oldu.

Kazak hükümeti ayrıca, ülke elektrik kesintisi ile karşı karşıya kaldığı için tüm kripto madencilerine yetkililere başvurması gerektiğini belirtti.

SAI.TECH’in 90MW güç kaynağının ikinci aşaması durdurulmuş olsa da, Ağustos 2021’de başlayan ve 15MW kapasiteli birinci aşamayı yürütmeye devam edecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala