Bitcoin Madencisi Core Scientific İflas Başvurusunda Bulunacak

bitcoin madencisi core scientific iflas basvurusunda bulundu

Bitcoin madencilik şirketleri zor günler yaşamaya devam ediyor. CNBC’ye konuşan ve şirketin mali durumunu bilen bir kişiye göre, şirketin Çarşamba sabahı erken saatlerde Teksas’ta Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunacak.

Core Scientific, Bölüm 11 İflas Başvurusunda Bulunacak

Şirketin mali durumları hakkında bilgi sahibi bir kişinin aktardıklarına göre, ABD’nin en büyük halka açık kripto madencilik şirketlerinden birisi olan Core Scientific, Çarşamba günü Teksas’ta Bölüm 11 iflas koruması için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

Core Scientific’in piyasa değeri, şirketin özel amaçlı bir satın alma aracı ya da SPAC aracılığıyla halka açıldığı Temmuz 2021’deki 4.3 milyar dolarlık değerinden Salı günü işlem sonu itibariyle 78 milyon dolara gerilemişti. Core Scientific’in hisseleri geçen yıl yüzde 98’den fazla değer kaybı yaşadı.

Şirketin durumunu bilen bir kişinin aktardığı bilgilere göre, şirket hala pozitif nakit akışı sağlıyor, ancak bu nakit, kiraladığı ekipmana olan borcunu ödemek için yeterli değil. Adını vermek istemeyen kişinin aktardıklarına göre Bölüm 11 iflas başvurusu sonrasında şirket tasfiye etmeyecek, ancak şirketin borcunun büyük kısmını elinde tutan kıdemli menkul kıymet senetleri sahipleri ile bir anlaşmaya varılarak normal bir şekilde faaliyet göstermeye devam edecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.071,55 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
33.599,26 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.208,71 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,77 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,43%
staked-etherSTETH/TRY
33.495,72 TL 0,12%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,60%
Bağlantıyı kopyala