Bitcoin (BTC) Düştü, 150.000 Yatırımcı Tasfiye Edildi

Bitcoin BTC Dustu 150.000 Yatirimci Tasfiye Edildi

Kripto para piyasasında yine hareketli bir güne başlarken Bitcoin (BTC) 22.000 dolar bandına çekilmiş durumda. Liderini takip eden diğer kripto paraların da yaşadığı düşüş, kripto para piyasasını 1.050 trilyon doların altına geriletmiş durumda. Bunun yanında birçok yatırımcının yukarı yönlü hareket beklediği dönemde yaşanan bu düşüş, tasfiyelerin de artmasına neden oldu. Öyle ki son 24 saatte 480 milyon dolar tasfiye olurken, bu tasfiyelerin 251 milyon doları haberimizin yazım saatiyle 1 saat içerisinde gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) Düştü, 150.000 Yatırımcı Tasfiye Edildi

Bitcoin (BTC) Düşüşü Sonrası 480 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Kripto para piyasası Bitcoin’in (BTC) 22.000 dolara gerilemesi sonrası anlık bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte Ethereum yüzde 5 düşerek 1.750 dolara çekildi. Altcoin’ler de çoğu çift haneli olmak üzere daha önemli yüzdelerle kayıplar yaşadı. Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu, Avalanche ve Polygon, değerlerinin yüzde 15’e kadarının saatler içinde kaybolduğunu gördü.

Bu düşüşler ile birlikte tasfiyelerdeki artış dikkat çekti. En fazla tasfiye 164 milyon dolar ile Bitcoin’de yaşanırken, 97 milyon dolarla Ethereum liderini takip etti.

Bununla birlikte tahmin edilebileceği gibi tasfiyelerin yüzde 87.66’sı long pozisyonlarda yaşandı. En fazla tasfiye Okex üzerinde gerçekleşti. Öyle ki borsa 173 milyon dolar ile en fazla tasfiye işlemi gerçekleştiren borsa oldu. Binance ise Okex’i 132 milyon dolar ile takip etti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
373.056,79 TL 1,16%
ethereumETH/TRY
24.936,85 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.419,27 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,90 TL 3,51%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,96 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
625,71 TL 0,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 6,68%
Bağlantıyı kopyala