Bireysel Bitcoin Madencisi Tek Başına Bitcoin Bloğu Oluşturdu

bireysel bitcoin madencisi tek basina bitcoin blogu olusturdu

Solo CK madencilik havuzunda yaklaşık 120 TH/s hashrate kapasitesine sahip bir Bitcoin madencisi, Bitcoin ağına yeni bir geçerli blok eklemeyi başardı. Bireysel madenci bu işlem için ödül olarak 6.25 BTC (yaklaşık 254 bin dolar) kazandı.

Solo CK Yöneticisi Dr. Con Kolivas, konuyla alakalı olarak Twitter’da şunları söyledi:

“solo.ckpool.org’da bir solo bloğu çözen, yalnızca 126TH’ye sahip bir bitcoin madencisini tebrik ediyorum.”

iran enerji tasarrufu icin kripto madenciligini durdurdu 2

Bireysel Bitcoin Madencisinin Bloğu Bulma İhtimali 10.000’de 1’di

Bitcoin ödülüne sahip olan bireysel madencinin gücü 120 TH/s hash, yani 0.00012 EH/s’ye eşittir ve toplam Bitcoin ağ hash oranının yaklaşık yüzde 0.0000007’sini oluşturmaktadır. Çoğu halka açık Bitcoin madencisinin (Pool), bu bireysel madencinin kapasitesinden 10.000 kat daha fazla olan 1 ile 5 EH/s arasında bir hash kapasitesi vardır.

Bitcoin madencili sanılanın aksine oldukça basit bir işlemdir. Burada işleri zorlaştıran kısım, denemeniz gereken olasılığın fazlalığıdır. Bitcoin ağının o blok için geçerli madencilik zorluğu tarafından belirlenen sınırlar, madencilerin hesaplaması gereken olasılığı tanımlar.

Bu şansı Bitcoin madencisi ise 10.000’de 1 olan şansını yakalamanın yanı sıra işlem ücretleri için aldığı 0.1046 BTC‘yi de cüzdanına katmış durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala