Binance.US’ın Açıklaması Sonrası Coinbase ve Robinhood Hisseleri Düştü

binance usin aciklamasi sonrasi coinbase ve robinhood hisseleri dustud

Kripto para borsası Binance son günlerde yeni gelişmeler ile gündeme geliyor. Son olarak kripto para piyasasındaki rekabet ortamında ve gelişmek için yeni ürün ve geliştirmeye devam sunmaya devam ediyor. Bu noktada Binance‘in ABD kolu Binance.US da bugün bazı paritelerinde işlem ücretlerini kaldırdığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından kripto borsalarının hisselerinde düşüş yaşandı.

Coinbase ve Robinhood Hisseleri Düşüşe Geçti

Kripto borsası Coinbase ve Robinhood‘un hisseleri, Binance.US’ın sıfır ücretli alım satım duyurusunun ardından düştü.

binance usin aciklamasi sonrasi coinbase ve robinhood hisseleri dustuhfd

Trading View aracılığıyla Nasdaq verilerine göre; kripto borsası Coinbase‘deki hisseler yüzde 5.7 düşüşle 54.22 dolara geriledi. Hisse senetleri ve kripto ticareti için rakip bir uygulama olan Robinhood ise yüzde 1.1 gerilemiş durumda.

Binance US’ın bugün yaptığı açıklamayı hatırlatacak olursak Binance.US tüm yeni ve mevcut müşterileri ABD doları, Tether (USDT), USD Coin (USDC) veya Binance USD (BUSD) karşısında bitcoin ticareti yaparken herhangi bir ücret ödemeyecek.

Duyuru, kripto borsalarının daha geniş bir piyasa gerilemesinin ortasında geldi. Bunun yanında geçtiğimiz hafta Coinbase, olumsuz piyasa koşulları sebebiyle çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkardığını duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
334.136,91 TL 3,56%
ethereumETH/TRY
18.959,33 TL 6,67%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
16,81 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.828,64 TL 5,13%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,46 TL 1,15%
cardanoADA/TRY
7,73 TL 1,73%
solanaSOL/TRY
586,15 TL 6,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,15 TL 3,59%
Bağlantıyı kopyala