bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,666.25 3.03%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,359.54 0.43%
bnb
BNB (BNB) $ 571.44 0.01%
solana
Solana (SOL) $ 134.79 7.56%
xrp
XRP (XRP) $ 0.475325 0.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389157 4.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121986 2.74%

Binance, SEC Davası Sonrasında Açıklama Yaptı

binance sec davasi sonrasinda aciklama yapti

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açılmıştı. SEC, Binance’in yanında kripto para borsası Binance’in CEO’su ve kurucu ortağı olan Changpeng Zhao’ya dava açmıştı. SEC’in bu hamlesinin ardından Binance cephesinden de bir açıklama geldi.

Binance, SEC’e Yanıt Verdi

Kripto para borsası Binance’in ABD operasyonlarını yöneten Binance US’nin SEC’e yanıt vermesinin ardından benzer bir hamle Binance cephesinden de geldi. Binance konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bugün Binance aleyhine, diğer çözüm yollarının yanı sıra sözde acil durum yardımı talep eden bir dava açmayı tercih etmesi bizi hayal kırıklığına uğrattı. En başından beri SEC’in soruşturmalarında aktif olarak iş birliği yaptık ve sorularını yanıtlamak ve endişelerini gidermek için çok çalıştık. Son olarak, soruşturmalarını çözmek üzere müzakere edilmiş bir anlaşmaya varmak için kapsamlı iyi niyet görüşmeleri yürüttük. Ancak tüm çabalarımıza rağmen SEC bugün açtığı dava ile bu süreci terk etti ve bunun yerine tek taraflı hareket ederek dava açmayı tercih etti. Bu tercih bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Binance, SEC’in iddialarını ciddiye aldığını ve bununla birlikte açılan davada kendilerini güçlü bir şekilde savunma niyetlerinin olduğunu ifade etti. Bununla birlikte Binance ayrıca SEC’in kendileriyle verimli bir şekilde iletişime geçmeyi reddettiğini ve SEC’in dijital varlık endüstrisine çok ihtiyaç duyulan netliği ve rehberliği sağlamayı yanlış yönlendirilmiş ve bilinçli olarak reddetmesinin bir başka örneği olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala