bitcoinBTC/TRY
1.267.830,89 TL 5,03%
ethereumETH/TRY
66.217,59 TL 2,99%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.726,00 TL 0,66%
xrpXRP/TRY
18,03 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
1.779,04 TL 1,82%
usd-coinUSDC/TRY
28,98 TL 0,22%
staked-etherSTETH/TRY
66.265,31 TL 3,17%
cardanoADA/TRY
12,10 TL 4,59%
dogecoinDOGE/TRY
2,67 TL 4,38%

Paylaş

Binance, Polygon (MATIC) Para Çekme İşlemlerini Kapattı

binance polygon matic para cekme islemlerini kapatti2

En büyük Ethereum rakiplerinden biri olan Polygon ağ genelinde sorunla karşı karşıya kaldı. MATIC para çekme işlemi Binance‘te kapatıldı.

Güncellemeye bağlı olarak ortaya çıkan sorun sonrası Binance web sitesinden açıklama yapıldı. Kripto para borsası, MATIC ile platformdan tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

İşlem blokajına ve bazı kesintilere neden olan sorun için CEX yönetimi açıklama yaptı. Açıklamada, ekip yükseltmeden kaynaklandığı bildirilen nedeni belirlemeye çalıştığını aktardı.

Yükseltmenin kendisinde doğrulayıcılar arasında bölünmeye neden olan bir hata olabileceği açıklandı.

Polygon (MATIC) Para Çekme İşlemlerinin Açılması Bekleniyor

Polygon ekibi, son güncellemenin neden olduğu sorunları gideren bir yama yayımladı. Yeni yama, Polygon zincirinde yeni blokların üretilmesine izin veren engeli kaldırdı. Şimdi ise daha uzun vadeli bir yükseltme bekleniyor.

MATIC fiyatı son 24 saatte yüzde 2’lik bir düşüşle fiyatı nispeten sabit kaldığı için ağdaki sorunlara tepki göstermedi.

Binance, işlemlerin CEX yönetiminden gelecek kesin çözüm sonrası başlatılacağını bildirdi. Ancak operasyonların yeniden açıldığı duyurusu yapılmayacak.

Polygon temsilcisi ve topluluk üyeleri, Polygon forumunda ağla ilgili en son sorunlarla ilgili ek yorumlar veya güncellemeler yayınlamadı.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala