Binance, Likidite Krizine Yardımcı Olmak için Kurtarma Fonu Başlattı

binance likidite krizine yardimci olmak icin kurtarma fonu baslattifg.jpg

Kripto para borsası Binance sık sık yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile gündeme geliyor. Son olarak çıkan haberlere göre Binance, likidite krizindeki kripto projelerine yardımcı olmak için “endüstri kurtarma fonu” başlatacağını açıkladı.

Söz konusu açıklama Binance CEO’su CZ’den geldi.

Binance’ten Likidite Krizine Yardımcı Olmak için Kurtarma Fonu

Binance CEO’su CZ, kısa süre önce iflas başvurusunda bulunan rakibi FTX’i de göz önüne alarak, likidite krizindeki kripto projelerine yardımcı olmak için “endüstri kurtarma fonu” başlatma kararı aldı. 

Binance konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

FTX’in kademeli olumsuz etkilerini daha da azaltmak amacıyla Binance, aksi halde güçlü olacak ancak likidite krizindeki projelere yardımcı olmak için bir endüstri kurtarma fonu oluşturuyor. Daha fazla detay yakında gelecek. Bu arada, uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen Binance Labs ile iletişime geçin.

FTX’in çöküşüyle derinden etkilenen kripto endüstrisini kurtarmayı hedeflediğine işaret eden CZ, zorlu süreçlerin üstesinden gelmek için kurtarma fonunu başlatacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.572,55 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
22.622,05 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.797,18 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 13,37%
cardanoADA/TRY
5,92 TL 0,49%
matic-networkMATIC/TRY
15,99 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala