bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,886.12 1.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,062.07 0.87%
bnb
BNB (BNB) $ 557.93 0.23%
solana
Solana (SOL) $ 142.62 0.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.516603 3.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478877 2.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152827 0.79%

Binance, Kullanıcı Fonlarını Yanlışlıkla Teminatla Sakladığını Doğruladı

binance kullanici fonlarini yanlislikla teminatla sakladigini dogruladierff

Son dönemde kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Bu kez çıkan son haberlere göre; Binance ihraç ettiği bazı tokenler için borsa müşteri fonlarıyla aynı cüzdanda yanlışlıkla teminat tuttuğunu kabul etti.

Binance, Kullanıcı Fonlarını Yanlışlıkla Teminatla Sakladığını Açıkladı

Binance-peg veya “B-Tokenleri” olarak bilinen Binance’in ihraç ettiği 94 kripto paranın neredeyse yarısının rezervleri, şu anda web sitesinde görünen listelere göre müşteri varlıklarını da tutan “Binance 8” adlı tek bir cüzdanda saklanıyor.

binance kullanici fonlarini yanlislikla teminatla sakladigini dogruladiefggd

Binance konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Binance 8 bir soğuk cüzdandır. Teminat varlıkları daha önce bu cüzdana yanlışlıkla taşınmış ve B-Token Teminat Kanıtı sayfasında buna göre atıfta bulunulmuştu. Binance bu hatanın farkında ve bu varlıkları özel teminat cüzdanlarına aktarma sürecinde.

Son olarak kripto para borsası Binance’te yayınlanan süreçlere göre, bu B-Token’ların temel aldıkları kilitli rezervleri tarafından bire bir desteklenmesi gerekiyor ve rezervler, onları müşteri ve takas fonlarından ayrı tutmak için özel cüzdanlarda saklanmalıdır. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala