Biden 2024 Bütçe Talebine Kripto Vergilerini Dahil Ediyor

biden 2024 butce talebine kripto vergilerini dahil ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto alanındaki kararları merak ediliyor. Bu noktada ABD’de kripto çalışmaları ve Blockchain tabanlı merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları da hızlanıyor. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, 2024 yılı bütçesine kripto vergi değişikliklerini de dahil etme planları yapıyor.

Biden’dan 2024 Bütçesi İçin Kripto Kararı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın öneride bulunduğu 2024 yılı bütçe, dijital varlıklar için değişken olan vergi muamelerini de içeriyor. ABD idaresinin kısa bir süre önce yayımladığı 2024 yılı mali yılı bütçesi, kripto para birimini “wash sale rules” kurallarına tabi kılacak, aynı ya da benzer bir kripto yatırımının satılması ve hızlı bir şekilde yeniden satın alınmasından kaynaklanan zararlardaki vergi indirimlerini ortadan kaldıracak bir karar içeriyor.

biden 2024 butce talebine kripto vergilerini dahil ediyor 2

Joe Biden yönetimi, değişikliğin standart bir on yıllık bütçe penceresi üzerinden yaklaşık olarak 31.6 milyar dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyor. Son olarak yönetimden bağımsız olarak, mevcut siyasi çağda, başkanlık bütçe talepleri ABD Kongresi tarafından hiçbir zaman tam olarak kabul edilmiyor ve bunun yerine yönetimin önceliklerini parçalı bir yasama yaklaşımıyla kanun haline gelebilecek politikaları yansıtıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.935,46 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
33.611,26 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,72%
bnbBNB/TRY
6.244,50 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,51%
cardanoADA/TRY
6,76 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.552,06 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,30%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala