bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,053.09 5.61%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,333.78 2.60%
bnb
BNB (BNB) $ 564.41 2.51%
solana
Solana (SOL) $ 130.21 0.94%
xrp
XRP (XRP) $ 0.472174 1.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.37629 1.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117894 4.65%

Batık kripto şirketi Voyager, NBA’i davalık etti

Batık kripto şirketi Voyager, NBA'i davalık etti

İflas eden kripto şirketi Voyager’da zarara uğrayan yatırımcılar, ABD’nin ünlü basketbol ligi NBA’i sorumlu tuttu. Yatırımcılar, basketbol liginde yer alan takımların batık şirketten sponsorluk aldığı iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

İddialara göre spor organizasyonu, lig takımlarından Dallas Mavericks’in Voyager ile imzaladığı reklam anlaşmasına onay vererek batık şirkete yeni müşteriler çekti. Miami Bölge Mahkemesi, yatırımcıların iddiasını kabul ederek dava sürecini başlattı. Kripto platformuna yatırım yapan vatandaşlar, dilekçede şu ifadeye yer verdi:

“NBA’nin Voyager’ın ihraç ettiği kayıtsız menkul kıymetlerin tanıtımına ön ayak olması, organizasyonu tüm zararlardan sorumlu kılıyor.”

Davacılar, basketbol organizasyonunun daha önce Coinbase ve FTX’in de reklamlarını yaptığını hatırlatarak iddialarını destekledi.

Kripto zengini Mark Cuban’ın daha önce sahibi olduğu Dallas Mavericks takımı, Voyager ile 2021’in Ekim ayında sponsorluk ve ortaklık anlaşması imzalamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala