bitcoinBTC/TRY
739.304,00 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
45.796,06 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.885,59 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
14,13 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.774,68 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
6,96 TL 1,76%
solanaSOL/TRY
586,37 TL 5,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,09%

Paylaş

Voyager Digital, iflas sürecinde hacklenme tehlikesiyle karşı karşıya

voyager digital iflas surecinde hacklenme tehlikesiyle karsi karsiya

Kripto ticaret platformu Voyager Digital Holdings Inc.’ın iflas süreci, müşterilerine ödemeler yapılırken bir hacklenme eylemiyle kesişmiş olabilir. Likidasyon sürecinin bir parçası olarak platformunu kısa süreliğine açan Voyager, dolandırıcılık eylemlerinin ve müşteri varlıklarının hedef alındığı bir durumla karşılaşmış olabilir.

Dolandırıcılık Eylemleri Voyager Müşterilerini Hedef Aldı

Voyager Digital Holdings Inc., iflas sürecinde olan bir şirket, müşterilerine geri ödemeler yapmayı amaçlarken, belki de hacklenmiş olabileceğini belirtti. Bu, mahkeme denetimindeki likidasyon sürecinin bir bileşeniydi.

Şirket, müşteriler ve diğer alacaklılarla olan borçlarını ödemek üzere bir süreliğine platformunu tekrar faaliyete geçirdi. Bu çaba, mahkeme denetiminde gerçekleşen ve aylar süren bir bağış toplama faaliyetinin ardından geldi. Müşterilerin elde kalan varlıklarını geri çekmelerine olanak sağlamak için platform 30 gün boyunca açık kaldı.

Avukat Darren Azman, 11. Bölge Mahkemesindeki davayı yürüten hâkime, bu dönemde müşterilerin toplam varlıklarının yaklaşık yüzde 80’ini veya 490 milyon dolar değerindeki varlığı çektiğini belirtti.

Bir duruşma sırasında Azman, potansiyel ihlalin yetkililere rapor edildiğini ve iflas yetkilileri tarafından incelendiğini söyledi. Müşterilerin bir dizi dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldığını belirten Azman, bu dolandırıcılıkların genellikle müşterilere Voyager’e ait olmayan kripto cüzdanlarını yeni bir hesaba bağlama ve böylece ödemelerini artırma vaadiyle yapıldığını belirtti. Yeni hesaplar oluşturulduğunda, Voyager‘e ait olmayan cüzdanların boşaltıldığını söyledi.

Son olarak Azman, dolandırıcılığa düşen müşteri sayısının az olduğunu, ancak bazı kurbanlar olduğunu da ekledi. İflas Yargıcı Michael Wiles, duruşma sırasında “Bu durumun çok kötü olduğunu” ifade etti. Wiles açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Daha fazla ne diyebilirim ki. Bu insanların başından geçen tüm olayların ardından.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala