bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,052.97 1.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,512.24 0.42%
bnb
BNB (BNB) $ 609.53 0.55%
solana
Solana (SOL) $ 148.16 1.29%
xrp
XRP (XRP) $ 0.478087 1.82%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.42198 1.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.142249 0.91%

Batan bankaya yoğun ilgi

with us govt action looming risks to indian startups have passed rajeev chandrasekhar on svb crisis

Yılın başlarında ABD’de yaşanan bankacılık krizi piyasa oldukça büyük bir iz bıraktı. Silicon Valley Bank‘ın iflası, 2008’den bu yana yaşanan en büyük iflas olduğu söyleniyor. Silicon Valley Bank‘ın iflası sonrası Signature Bank da iflas bayrağını salladı. Özellikle bankalar, uzun bir süredir enflasyon sebebiyle merkez bankalarının faiz artırması nedeniyle zor bir duruma düşmüş durumda. Bunun ilk sinyalini ise SVB’nin risk ürününün patlaması ile gördük. Şimdilerde Silicon Valley Bank‘a olan yoğun ilgi büyük.

Silicon Valley Bank’a talep yoğunlaştı

Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital’i, Silikon Vadisi Bankası’nın risk sermayesi kolu için tekliflere öncülük eden varlık yönetimi firmaları arasında yer alıyor ve önümüzdeki haftalarda bir satış yapılması bekleniyor.

1200x824

SVB Financial Group, kurumun risk sermayesi kolu SVB Capital’i satmasını sağlayacak bir anlaşmaya yaklaşıyor. Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital ve Atlas Merchant Capital’i, ihale sürecinin son aşamalarında San Francisco firması Vector Capital ile çekişiyor.

Söz konusu kaynaklar, SVB’nin risk sermayesi kolunun 250 ila 500 milyon dolar arasında satılabileceğini iddia etti, ancak nihai satışın garanti edilmediği ve bunun için yine de alacaklı komitesinin incelemesine ihtiyaç duyulacağı konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala