Bank of America, Resesyon Şoku ile ilgili Uyardı

bank of america resesyon soku ile ilgili uyardi

Bank of America stratejistleri, her hafta yayımladıkları araştırma raporuyla, müşterilerini gelecek döneme dair bilgilendiriyor. Son yayımlanan raporda, resesyon şoku konusunda açık bir dille uyarı yapıldı.

Bank of America: Resesyon Şoku Geliyor

Bank of America, kısa süre önce yayımlanan araştırma raporunda Fed’in artan enflasyonu kontrol altına almak için para politikasını sıkılaştırdığına dikkat çekildi. Bu da ABD ekonomisini resesyon şoku ile karşı karşıya bırakabilir. Raporda konuya ilişkin şu sözlere yer veriliyor:

“Enflasyon şoku kötüleşiyor, ‘faiz şoku’ yeni başlıyor, ‘resesyon şoku’ geliyor”

bank of america resesyon soku ile ilgili uyardi 2

Bu açıklamanın ardından dikkat çekilen nokta ise kripto paraların, nakdin ve emtiaların hisse senetlerinden ya da tahvilden daha iyi performans gösterebileceği oldu.

Ülkede dar iş piyasası, daha yüksek ücretleri ve güçlü talebi beraberinde getiriyor. Bu da Fed’in enflasyonu bastırmak için 10 yıllardır olduğundan daha agresif hareket etmek zorunda bırakıyor.

Para politikasıyla ilgili araştırma raporunu yayınlayan bir başka banka da Deutsche Bank olmuştu. Deutsche Bank, “Para politikasında daha agresif bir sıkılaştırmanın ekonomiyi resesyona iteceğini tahmin ediyoruz” diyerek bir gerileme konusunda uyardı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.760,29 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.702,15 TL 3,96%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
6.275,28 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
8,36 TL 3,29%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,52%
staked-etherSTETH/TRY
34.616,24 TL 3,89%
matic-networkMATIC/TRY
21,91 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala