Avrupa Merkez Bankası’ndan Kripto ve DeFi Açıklaması

avrupa merkez bankasindan kripto ve defi aciklamasi

Kripto para birimleri ve kripto endüstrisi devletler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Avrupa Merkez Bankası Başkanı, kripto ve DeFi’nin finansal istikrarı bozabileceğini açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Kripto ve DeFi İstikrarı Bozabilir

Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş sürerken kripto borç verme platformu Celsius’un tüm para çekme işlemlerini dondurmasından bir hafta sonra, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto ve DeFi üzerinde daha fazla gözetim gerektiğini, Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı açıklamada dile getirdi.

avrupa merkez bankasindan kripto ve defi aciklamasi 2

2024 yılına kadar Avrupa Birliği genelinde yürürlüğe girecek olan Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) düzenlemesine atıfta bulunan Lagarde, sektördeki mevcut gelişmelerin bazı nedenler nedeniyle potansiyel bir ikinci takip çerçevesine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Lagarde ayrıca, kripto ve DeFi üzerindeki gözetimin artırılması gerektiğini aksi takdirde Avrupa’nın finansal istikrarını bozabileceğini belirtti. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın bu çıkışı ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’ın sadece geçici olarak pek çok kripto şirketinin kendi görev alanına giren davranışlarda bulunmuştu. Gensler daha fazla sorumluluk için yetki talebinde bulunmamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
539.560,21 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
34.676,62 TL 3,85%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
6.264,80 TL 1,76%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
8,34 TL 3,46%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,52%
staked-etherSTETH/TRY
34.576,81 TL 3,73%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala