bitcoinBTC/TRY
1.586.801,40 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
91.686,38 TL 0,31%
tetherUSDT/TRY
31,08 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
11.806,45 TL 0,28%
solanaSOL/TRY
3.147,50 TL 1,19%
xrpXRP/TRY
16,78 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
91.590,34 TL 0,37%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 1,37%
avalanche-2AVAX/TRY
1.125,10 TL 1,05%

Paylaş

Avrupa kripto düzenlemesini kara paraya karşı güçlendirdi

MiCA kripto

Avrupa Konseyi ve parlamentosu, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörle Mücadele Finansmanı yasasını kripto para piyasasını da içerecek şekilde genişletmeyi kabul etti.

Yeni geçici AML yasası ile kripto para birimi endüstrisinin çoğunu kapsayan şirketlerin, müşterileriyle ilgili bilgileri kontrol etmesi ve doğrulamaları gerekecek. Ayrıca şüpheli durumlar hakkında bildirim yapma zorunluluğu da bulunuyor. Bu anlaşmaya göre, kripto şirketleri 1.000 euro veya daha fazla değerdeki tüm işlemleri kontrol etmek zorunda kalıyor.

Geçici yasa, cüzdanlarla ilişkili riskleri azaltmaya yönelik adımları da içerdi. Kanunla, kripto varlık hizmet sağlayıcıları için farklı ülkelerde gerçekleşen işlemlerin izlenmesi ve zengin bireylerin iş bağlantılarının yakından takip edilmesini gerektiren özel kontroller oluşturuldu.

Düzenleme ayrıca Mali İstihbarat Birimlerine özel yetkiler vererek, vergi bilgileri, fonlar, mali cezalara bağlı dondurulmuş varlıklar ve kripto para transferleri gibi önemli mali ayrıntıları daha hızlı ve kolay bir şekilde elde etmelerine olanak tanıyor.

MiCA’nın devamı niteliğinde

Yasa ilk olarak 20 Temmuz 2021’de önerilen ve tüm AB üye ülkelerindeki kripto piyasalarını yönetecek olan Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) adı verilen bir yasa teklifleri paketinin parçasıydı.

Yasanın yürürlüğe girmesi için öncelikle Avrupa Parlamentosu ve her üye devlet tarafından resmi olarak kabul edilmesi gerekiyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala