bitcoinBTC/USD
$ 63,054.89 6.19%
ethereumETH/USD
$ 3,495.57 4.38%
cardanoADA/USD
$ 0.691897 7.90%
xrpXRP/USD
$ 0.599591 1.64%
bnbBNB/USD
$ 412.41 0.39%
solanaSOL/USD
$ 130.51 14.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.52 7.59%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129657 30.68%
tronTRX/USD
$ 0.142885 0.44%
chainlinkLINK/USD
$ 20.29 3.61%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.10 2.94%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.66%
optimismOP/USD
$ 3.93 2.27%

Paylaş

Avrupa Bölgesi 2022 Enflasyon Verisi Açıklandı

avrupa bolgesi 2022 enflasyon verisi aciklandia

Küresel enflasyon problemi tüm hızıyla artmaya devam ederken gözler ülkelerin düzenleyicilerine çevriliyor. Ayrıca birçok ülkede önemli bir sorun hâline gelen yükselen enflasyon, piyasalar üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor. Son olarak Avrupa bölgesi enflasyon verileri açıkladı. Avrupa bölgesi enflasyon oranı beklentiler doğrultusunda yıllık 8.9 aylık 0.1 olarak açıklandı.

Hatırlatmak gerekirse daha önce ABD yıllık enflasyonunu 8.6 olarak açıklamıştı. Bu oran ABD’nin 1981’den beridir kaydettiği en yüksek oran olarak tarihe geçti.

Avrupa Bölgesi Enflasyon Oranı Yüzde 8.9

Küresel olarak hızla yükselmeye devam eden enflasyon oranları, bütün ülkeleri kırmızı alarma geçirmiş durumda. Fed düzenli olarak faiz artırımı politikası izlerken, diğer birçok ülke de ABD’yi takip ediyor. Aynı şekilde Avrupa bölgesinde de beklentileri karşılayarak yüzde 8.1’e ulaşan enflasyon oranı, geçtiğimiz yıl 7.4 seviyesindeydi.

avrupa bolgesi 2022 enflasyon verisi aciklandias

Bununla birlikte Mayıs ayı çekirdek tüketici fiyat endeksi yüzde 0.5 olarak açıklanırken, Mayıs ayı enflasyon oranı yüzde 0.8 olarak kaydedildi. Bunun yanında belirtmek gerekirse uzmanlar bu oranın dikkat çeken bir düzeyde olduğunu ve bu oranları piyasalar kötü yansıyabileceği görüşünde. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala