Araştırmaya Göre, Web3 Pazarı 2030’da 81,5 Milyar Dolara Ulaşacak

arastirmaya gore web3 pazari 2030da 815 milyar dolara ulasacak

Kripto para endüstrisi her alanda hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye başladı. Bununla birlikte web3 teknolojisi de hızla büyüyor. Yakın tarihte yapılan bir araştırmaya göre, web3 pazarı 2030’da 81,5 milyar dolar olacak.

Küresel Web3 Pazarı 2021’de 3,2 Milyar Dolara Ulaştı

Emergen Research’ün yakın tarihli bir araştırma raporuna göre, 2021’de küresel Web3 pazar büyüklüğü 3,2 milyar dolara kadar ulaştı. Ayrıca web3 pazarının 2030’da 81,5 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

arastirmaya gore web3 pazari 2030da 815 milyar dolara ulasacak

Ayrıca araştırma raporunda Çin’e de yer verildi. Kripto para kullanımını yasaklayan Çin, web3 teknolojilerinde öncü olmak için çalışmalar yapıyor. 2019’da Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisini onaylayarak, bu teknolojiyi geliştirmek için cesur bir plan çizmişti.

Web3 girişimleri, kripto piyasasında en çok yatırım alan teknoloji olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde bir başlangıç ​​topluluğu olan Launch House, web3 için 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Ayrıca hatırlatacak olursak, Disney, yenilikçi şirketlere destek projesi olan Disney Accelerator’da Polygon’a yer verdiğini açıklamıştı. Yapılan anlaşmaya göre Disney, web3 gelişimleri için Polygon ile ortaklık kurmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
419.558,02 TL 0,07%
ethereumETH/TRY
33.614,90 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.451,29 TL 1,65%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
9,51 TL 2,23%
solanaSOL/TRY
732,86 TL 0,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 5,47%
Bağlantıyı kopyala