bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,373.98 3.81%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,063.54 2.05%
bnb
BNB (BNB) $ 549.56 2.84%
solana
Solana (SOL) $ 140.01 4.44%
xrp
XRP (XRP) $ 0.502167 0.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.453058 1.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.150413 1.18%

Alameda Research, Sequoia Capital Hisselerini Abu Dabi’ye Satacak

alameda research kaybetmeye devam ediyor

Son dönemde FTX’in iflası ile beraber Alameda Research oldukça ön plana çıktı. Çıkan son haberlere göre; FTX iflas davasındaki en son güncelleme, feshedilmiş kripto para borsası ile Abu Dabi arasında yeni bir anlaşma yapıldığında geldi.

Alameda Research, Sequoia Capital Hisselerini Abu Dabi’ye Satmaya Karar Verdi

FTX’in yatırım kolu Alameda Research, Sequoia Capital’deki hissesini 45 milyon dolar nakit karşılığında Abu Dabi devlet fonuna satmak için anlaşmaya vardı. Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’nden alınan bir mahkeme belgesi, FTX’in yatırım şubesi Alameda Research’ün risk sermayesi şirketi Sequoia Capital’deki kalan hissesini Abu Dabi devlet servet fonuna satacağını ortaya koydu.

alameda research kaybetmeye devam ediyor

Belgeye göre, FTX üstün teklifi ve Satış İşlemini kısa bir süre içinde gerçekleştirme kabiliyetine dayanarak Alıcı ile Sözleşme yapmaya karar verdi. Bu, dört farklı taraftan hisse satın alma ilgisinden sonraydı. Sequoia Capital’de kalan hissesini satma girişimi, FTX’in alacaklılara olan borcunu ödemek için yatırımlarını tasfiye etme girişimlerinin bir parçası. Dorsey, şu anda FTX’e karşı olan yasal davaların bazı yönlerinde aktif olarak yer aldı. İlk iflas başvurusunun ardından, eski borsaya Dorsey tarafından varlıklarının bir kısmını satma izni verildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala