Alameda Research, Sequoia Capital Hisselerini Abu Dabi’ye Satacak

alameda research kaybetmeye devam ediyor

Son dönemde FTX’in iflası ile beraber Alameda Research oldukça ön plana çıktı. Çıkan son haberlere göre; FTX iflas davasındaki en son güncelleme, feshedilmiş kripto para borsası ile Abu Dabi arasında yeni bir anlaşma yapıldığında geldi.

Alameda Research, Sequoia Capital Hisselerini Abu Dabi’ye Satmaya Karar Verdi

FTX’in yatırım kolu Alameda Research, Sequoia Capital’deki hissesini 45 milyon dolar nakit karşılığında Abu Dabi devlet fonuna satmak için anlaşmaya vardı. Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’nden alınan bir mahkeme belgesi, FTX’in yatırım şubesi Alameda Research’ün risk sermayesi şirketi Sequoia Capital’deki kalan hissesini Abu Dabi devlet servet fonuna satacağını ortaya koydu.

alameda research kaybetmeye devam ediyor

Belgeye göre, FTX üstün teklifi ve Satış İşlemini kısa bir süre içinde gerçekleştirme kabiliyetine dayanarak Alıcı ile Sözleşme yapmaya karar verdi. Bu, dört farklı taraftan hisse satın alma ilgisinden sonraydı. Sequoia Capital’de kalan hissesini satma girişimi, FTX’in alacaklılara olan borcunu ödemek için yatırımlarını tasfiye etme girişimlerinin bir parçası. Dorsey, şu anda FTX’e karşı olan yasal davaların bazı yönlerinde aktif olarak yer aldı. İlk iflas başvurusunun ardından, eski borsaya Dorsey tarafından varlıklarının bir kısmını satma izni verildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala