ABD’nin En Büyük Bankalarından Olan Silicon Valley Bank, Kapatıldı

abdnin en buyuk bankalarindan olan silicon valley bank kapatildi

Kısa bir süre önce hisseleri işleme kapatılan ve ABD’nin en büyük 18. bankası konumunda olan Silicon Valley Bank’ın operasyonları durduruldu. Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından yapılan açıklamaya göre düzenleyici kurum, Silicon Valley Bank’ın kapatılması kararı aldı.

Düzenleyici Kurumdan Silicon Valley Bank Kararı

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 18. bankası konumunda olan Silicon Valley Bank’ın hisseleri yüzde 63’ün üzerinde değer kaybı yaşamıştı. Banka hisseler de yaşanan bu yüksek değer kaybı sonrasında borsa işlemlerini askıya aldı. Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından yapılan açıklamaya göre düzenleyici kurum, Silicon Valley Bank’ın kapatılmasına karar verdi.

abdnin en buyuk bankalarindan olan silicon valley bank kapatildi 2

Düzenleyici kurum tarafından kapatılan Silicon Valley Bank’a alıcı olarak Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) atandı. Silicon Valley Bank, bu yıl iflas etmiş olan ilk FDIC sigortalı banka kurumu oldu. Banka bununla birlikte Büyük Durgunluk’tan bu yana en büyük banka başarısızlığı olarak tarihe geçti. Son olarak Silicon Valley Bank’ın kapatılma kararı, kripto dostu banka olan Silvergate’in operasyonlarını durdurma planlarını açıklamasının ardından geldi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
538.341,08 TL 1,59%
ethereumETH/TRY
34.403,65 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
19,16 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.198,32 TL 0,76%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
8,23 TL 3,14%
cardanoADA/TRY
6,95 TL 2,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,30%
staked-etherSTETH/TRY
34.292,41 TL 2,33%
matic-networkMATIC/TRY
21,33 TL 0,37%
Bağlantıyı kopyala