ABD Temmuz 2022 Enflasyon Verileri Açıklandı

abd temmuz 2022 enflasyon verileri aciklandiass

Piyasaların gözü ABD enflasyon verilerine çevrilmişti. ABD Temmuz 2022 enflasyon verileri yıllık yüzde 8.5 olarak açıklandı. Aylık oran ise yüzde 0.3 olarak belirlendi. ABD Haziran 2022 enflasyon verileri ise yıllık yüzde 9.1 olarak açıklanmıştı. Bu ay için enflasyon beklentisi yıllık yüzde 8,7 seviyesinde olmasıydı.

ABD Temmuz 2022 Enflasyon Verileri

Genel çerçevede ABD enflasyon verilerine bakacak olursak, Kasım 2021’de enflasyon verisi yüzde 6,8 olarak açıklanmıştı. Aralık 2021’de ise yıllık yüzde 7 seviyesinde açıklandı. ABD Ocak 2022 enflasyon verileri ise yıllık yüzde 7,5 olarak belirlenmişti.

abd temmuz 2022 enflasyon verileri aciklandiasd

Haziran ayında da fiyat baskıları yoğunlaştı ve beklenenden daha yüksek bir enflasyon açıklandı. Yıllık yüzde 9.1 olarak açıklanan ABD enflasyonu, aylık ise yüzde 1.3 olarak kaydedildi.

ABD çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, Tüm çalışanlar için gerçek ortalama saatlik kazançlar, mevsimsel olarak Haziran’dan Temmuz’a yüzde 0,5 arttı. Yüksek enflasyon oranları, fiyat baskılarının ekonomi genelinde yaygın olduğunu ve satın alma gücünü düşürmeye devam ettiğini gösteriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.654,73 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
25.394,03 TL 0,76%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.477,31 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,20 TL 2,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
632,10 TL 0,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 0,27%
Bağlantıyı kopyala