bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,267.22 0.01%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,495.05 0.11%
bnb
BNB (BNB) $ 588.44 0.38%
solana
Solana (SOL) $ 133.53 0.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484277 0.64%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386532 0.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124213 0.29%

ABD başkan aday adaylarının kriptoyla flörtü devam ediyor

sdgfsdfsf

ABD başkan adaylarından Vivek Ramaswamy, 6 Kasım’daki Cumhuriyetçi Parti başkanlık tartışması sırasında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ve diğer kurumlara sert çıktı. Kuruluşları “üç harfli ajanslar” diye niteleyen Ramaswamy, düzenleyicilerin kriptoya ayak uyduramadığını iddia etti.

Florida Valisi ve ABD başkanlık adayı Ron DeSantis kripto konusunda sesini yükselterek bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) uygulanmasına kesinlikle karşı olduğunu bir kez daha söyledi:

“Başkan olarak ilk gün CBDC fikrini alıp çöp kutusuna atacağız.”

DeSantis, “Karşılaşacağımız tehlikelerden biri merkez bankası dijital para birimidir. Nakit ve kriptodan kurtulmak istiyorlar.” diyerek Biden yönetiminin kripto satın alımları kesinlikle düzenleyeceğini belirtti.

ABD başkan adayından doları Bitcoin ile destekleme sözü

Hint kökenli Amerikalı bir girişimci Ramaswamy’ye yöneltilen soruda Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun yakın zamandaki itirafları ve kripto dostu politikalarının dolandırıcıları nasıl engelleyeceği soruldu.

Ramaswamy, “Dolandırıcılar, suçlular ve teröristler uzun zamandır insanları dolandırıyor, düzenlemelerimizin bunu karşılayabilmesi gerekiyor” diye yanıt verdi.

Ramaswamy şöyle devam etti:

SBF‘nin FTX’e yaptıkları düşünüldüğünde, mevcut çerçevenin işe yaramadığını söylemek mümkün.”

Ramaswamy, kriptoyu merkezi bir kampanya teması haline getiren birkaç başkan adayından biri iken bir kripto politikası çerçevesi açıklayan tek Cumhuriyetçi başkan adayı.

Ramaswamy’nin ardından kripto yanlısı diğer aday eski Demokrat Parti adayı Robert F. Kennedy Jr. ise kriptoyu kampanyasının temel taşlarından biri haline getirdi.

Kennedy, başkan seçilmesi halinde ABD dolarını Bitcoin (BTC) ile destekleyeceğini söyleyecek kadar ileri gitti.

Warren kripto karşıtlığının başını çekiyor

ABD’de başkanlık yarışında kripto sıcak konulardan biri. Demokrat Senatör Elizabeth Warren da senato seçim kampanyasının bir parçası olarak “kriptoya karşı savaş” ilan etmesiyle biliniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala