bitcoinBTC/TRY
1.270.665,15 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
67.990,68 TL 1,14%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.969,77 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
19,28 TL 2,82%
solanaSOL/TRY
2.097,82 TL 5,04%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
67.983,45 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 2,75%

Paylaş

Aave, DeFi Protokolünün 3. Sürümüne Hazırlanıyor

Aave DeFi Protokolünün 3. Sürümüne Hazirlaniyor

Kripto sektörü tüm hızıyla gelişimini sürdürüyor. Son olarak popüler DeFi protokollerinden birisi olan Aave, kullanıcılar için daha fazla güvenlik, merkeziyetsizlik ve sermaye verimliliği vaat eden protokolünün üçüncü versiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Aave, DeFi Protokolünün 3. Sürümünü 6 Ağda Başlatacak

Kısa bir süre önce Aave’nin resmi blog sayfası üzerinden duyurulan protokol sürümü, Aave’nin Aave V3 olarak adlandırılan üçüncü versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Protokol, Polygon, Fantom, Avalanche, Arbitrum, Optimism ve Harmony olmak üzere 6 ağda da başlatılacak. Şirket verdiği demeçte, Aave V3’ün yakında Ethereum ana ağında konuşlandırılacağını da belirtti.

Duyuruya göre, Aave V3, zincirler arası varlık akışı uyumluluğu ve gaz optimizasyonu dahil olmak üzere birkaç geliştirmeyle birlikte geliyor. Bu, Aave kullanıcılarının varlıklarını farklı Blockchain ağları arasında taşımasını kolaylaştıracak ve mümkün olduğunda işlemleri daha ucuz hale getiriyor.

Güvenlik açısından, yeni sürüm, yeni listelenen belirteçler için riski azaltmayı amaçlayan bir “izolasyon modu” ile gelecek. Bu, kullanıcıların yalnızca belirli miktarları ödünç alarak bu tür potansiyel olarak yüksek riskli tokenlere maruz kalmalarını sınırlamalarına izin verecektir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala