Yerli Otomobil TOGG’dan NFT Hamlesi

yerli otomobil toggdan nft hamlesi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, 29 Ekim 2022 tarihinde seri üretime hazır hale getirilmişti. 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkmaya hazırlanan TOGG’dan NFT hamlesi geldi.

TOGG’dan NFT Adımı

Ülkemizde Blockchain temelli teknolojilere olan ilgi artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde E-Devlet üzerinde Blockchain tabanlı dijital cüzdan açıklaması gelirken bir Blockchain gelişmesi de yerli otomobil TOGG’dan geldi.

yerli otomobil toggdan nft hamlesi 2

Yollara çıkmak için gün sayan yerli otomobil TOGG’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada TOGG’un NFT’ye adım atacağı açıklandı. Hesaptan yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilecek 2023 adet özel NFT serisini açık artırma yöntemiyle kullanıcılarımızla buluşturacağız. NFT sahipleri akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliğine sahip olacak.

TOGG resmi hesabından ayrıca bu proje için dijital sanatçılarla çalışılmaya başlandığı da şu sözlerle paylaşıldı:

Vizyonumuz yeni kavramlar içeriyor ve bu kavramları ifade etmek için evrensel bir dile ihtiyaç var. Bu bizi dijital sanata yönlendirdi. Vizyonumuzu standımızın her alanında dijital sanatla ifade ediyoruz. Bunun için dünyada en çok tanınan 7 Türk dijital sanatçı ile çalışıyoruz.

Akıllı otomobil konsepti ile geliştirilen TOGG’un ayrıca Blockchain teknolojisinin getirilerini de kullanacağı açıklandı. TOGG hesabından yapılan açıklamada, “Akıllı kontratlar aracılığıyla akıllı ekosistemleri birbirine bağlayacağız. İş ortaklarımızla birlikte akıllı şehirler için blok zinciri tabanlı bir ekosistem inşa ediyoruz. Ve mobiliteyi yeniden tanımlıyoruz.” denildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.112,30 TL 1,80%
ethereumETH/TRY
30.809,91 TL 2,75%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.169,44 TL 0,96%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 3,72%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,36 TL 3,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 5,39%
matic-networkMATIC/TRY
22,78 TL 4,49%
Bağlantıyı kopyala