bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,333.24 0.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,485.72 0.28%
bnb
BNB (BNB) $ 586.24 0.75%
solana
Solana (SOL) $ 134.24 2.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.485001 0.71%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.375122 2.64%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123623 0.03%

Yaptırımlardan kaçmak isteyen Ruslar, USDT transferi için platform kurdu

tetherden 700 milyon dolar kar

Rus sınır ötesi ödeme platformu Exved resmi olarak faaliyete geçti. Platform dolara çıpalanmış stablecoin USDT’yi kullanarak sınır ötesi ödemelere izin veriyor.

Dijital ödeme platformu Exved, yaptığı açıklamada Rus ithalatçı ve ihracatçıların artık “döviz işlemleri ve dış ekonomik faaliyet” sürecini basitleştirmek için kurumlar arası (B2B) çözümünü kullanabileceklerini belirtti.

Exved’in lansmanına, geçen yıl merkeziyetsiz kripto rublesi projesini başlatan InDeFi Bank da dahil olmak üzere büyük sektör paydaşları katıldı.

Exved yaptığı açıklamada, “Platform, Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı önlemlerine uygun olarak yalnızca tüzel kişilerle çalışmaktadır” dedi ve ekledi:

“Projenin amacı, Rus tüzel kişiliklerinin sınır ötesi ödemelerini aracılar olmaksızın asgari piyasa fiyatlarıyla yapmalarına yardımcı olmaktır.”

Platform testleri geçti

InDeFi Smart Bank kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Mendeleev, Exved’in iç mekaniğinin Merkez Bankası ve Rusya Federasyonu Federal Finansal İzleme Servisi tarafından test edildiğini ve onaylandığını söyledi.

Mendeleev, “Projenin kendisi elbette genel olarak özel bir girişimdir. Her şeyden önce insanlara yüzde 6-7 yerine yüzde 2-3 ödeyebileceklerini göstermeyi ve ödeme taleplerini yerine getirmek için belirli mekanizmalar sunmayı amaçlamaktadır” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala