Voyager CEO’sundan Zirveye Yakın Hisse Satışı

voyager ceosundan zirveye yakin hisse satisi

Kripto para piyasalarında yaşanan durumlar nedeniyle zor günler geçiren ve kısa bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Voyager CEO’sunun 2021 yılı içinde zirveye yakın fiyattan milyonlarca hisse senedi satışı yaptığı ortaya çıktı.

Voyager CEO’sundan Zirveden Hisse Satışı

İflas eden kripto para borsası Voyager Digital’in CEO’su Stephen Ehrlich, finansal kayıtlara göre, kripto kredi şirketinin Temmuz 2022’de iflas ilan etmesinden sadece 9 ay önce hisse fiyatlarının zirveye yaklaştığı Şubat ve Mart 2021’de Voyager’da bulunan hisselerini satarak milyonlarca dolar kazanç elde etti. Voyager CEO’su Ehrlich’in kazanımları, Voyager’ın hisse fiyatındaki, Ekim 2020’de hisse başına yedi sentten Mart 2021’e kadar 26 dolara fırlayan artışla desteklendi. Aynı dönem içerisinde Bitcoin yüzde 455 ve Ethereum da yüzde 688 oranında değer kazanmıştı.

voyager ceosundan zirveye yakin hisse satisi 2

Benzer şekilde zor durumdaki Celsius gibi, Voyager Digital şirketi de kullanıcıların kendilerine emanet ettiği varlıklar üzerinden devasa gelirler vaat etmişti. Ancak kripto fiyatlarının bu yılın başlarında serbest düşüşe geçmesiyle birlikte bu şirketlerin benimsedikleri iş modellerinin sürdürülebilirlikten uzak olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Kanada Menkul Kıymetler İdaresi verilerine göre Ehrlich ve Delaware LLC, 9 Şubat 2021’den 31 Mart 2021’e kadar 11 ayrı satışta yaklaşık 1.9 milyon hisse satışı yaptı ve bu satışlar neticesinde yine yaklaşık 31 milyon dolarlık gelir elde etti. Voyager Digital son olarak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) şikâyeti ile gündeme gelmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
423.019,07 TL 0,02%
ethereumETH/TRY
33.503,52 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.556,40 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
6,82 TL 1,56%
cardanoADA/TRY
9,75 TL 0,54%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,33%
solanaSOL/TRY
744,15 TL 1,11%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,64%
Bağlantıyı kopyala