bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,244.14 2.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,897.32 3.37%
bnb
BNB (BNB) $ 527.53 1.96%
solana
Solana (SOL) $ 130.42 1.48%
xrp
XRP (XRP) $ 0.472283 4.25%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.428202 4.13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.141253 4.05%

Uniswap’tan BNB Chain Hamlesi Geldi

uniswaptan binance bnb blockchain hamlesi

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap, kripto para borsası Binance’in BNB Blockchain ağı için önemli bir açıklama geldi. Uniswap tarafından yapılan açıklamada, Uniswap, Binance BNB Blockchain ağında kullanıma sunuldu.

Uniswap Binance BNB Blockchain Ağına Genişliyor

Ticaret hacmi bakımında dünyanın en büyük merkezi olmayan borsa protokolü olan Uniswap, ilk olarak kripto para borsası Binance tarafından kurulan merkezi olmayan EVM uyumlu bir akıllı sözleşme Blockchain ağı olan BNB Chain’i resmi olarak başlattı. Uniswap’ın bu hamlesi Şubat 2023’te BNB Blockchain ağında konuşlandırılmaya yönelik başarılı bir yönetişim önerisinin ve dağıtım için bir köprü çözümüne karar vermek adına çekişmeli geçen yönetişim görüşmeleri sonrasında geldi.

uniswaptan binance bnb blockchain hamlesi 2

Uniswap’ta gerçekleşen bu genişleme, Uniswap Protokolü kullanıcıları, Blockchain ağı genelinde token ticareti yapmak ve değiş tokuş yapmak için BNB Chain’in Ethereum’a göre düşük olan işlem ücretlerinden faydalanabilecek. Konu hakkında açıklama yapan BNB Chain’in büyüme direktörü Alvin Kan şu ifadeleri kullandı:

BNB Chain’in gelişen ve adanmış topluluğu, ölçeklenebilirliği ve erişilebilirliği ile daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen protokollerin büyüyebileceği web3 ile ilgili her şey için bir merkez olma özelliği taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala