Uniswap’tan BNB Chain Hamlesi Geldi

uniswaptan binance bnb blockchain hamlesi

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap, kripto para borsası Binance’in BNB Blockchain ağı için önemli bir açıklama geldi. Uniswap tarafından yapılan açıklamada, Uniswap, Binance BNB Blockchain ağında kullanıma sunuldu.

Uniswap Binance BNB Blockchain Ağına Genişliyor

Ticaret hacmi bakımında dünyanın en büyük merkezi olmayan borsa protokolü olan Uniswap, ilk olarak kripto para borsası Binance tarafından kurulan merkezi olmayan EVM uyumlu bir akıllı sözleşme Blockchain ağı olan BNB Chain’i resmi olarak başlattı. Uniswap’ın bu hamlesi Şubat 2023’te BNB Blockchain ağında konuşlandırılmaya yönelik başarılı bir yönetişim önerisinin ve dağıtım için bir köprü çözümüne karar vermek adına çekişmeli geçen yönetişim görüşmeleri sonrasında geldi.

uniswaptan binance bnb blockchain hamlesi 2

Uniswap’ta gerçekleşen bu genişleme, Uniswap Protokolü kullanıcıları, Blockchain ağı genelinde token ticareti yapmak ve değiş tokuş yapmak için BNB Chain’in Ethereum’a göre düşük olan işlem ücretlerinden faydalanabilecek. Konu hakkında açıklama yapan BNB Chain’in büyüme direktörü Alvin Kan şu ifadeleri kullandı:

BNB Chain’in gelişen ve adanmış topluluğu, ölçeklenebilirliği ve erişilebilirliği ile daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen protokollerin büyüyebileceği web3 ile ilgili her şey için bir merkez olma özelliği taşıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.681,87 TL 2,17%
ethereumETH/TRY
33.494,29 TL 2,30%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.213,12 TL 0,53%
usd-coinUSDC/TRY
19,10 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,46 TL 2,17%
cardanoADA/TRY
7,11 TL 0,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 2,24%
staked-etherSTETH/TRY
33.415,85 TL 2,37%
matic-networkMATIC/TRY
21,51 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala