Tron Kurucusu Justin Sun’dan Yeni Suçlama

tron kurucusu justin sundan yeni suclama

Blockchain şirketi Tron’un kurucusu olan ve kripto para borsası Huobi’nin “danışmanı” Justin Sun, yeni bir suçlama ile gündemde. Son olarak Justin Sun, kripto para borsası Huobi’nin kurucusunun kardeşini token’lerden haksız kazanç elde etmekle suçluyor.

Justin Sun, Huobi’nin Kurucusunun Kardeşini Suçladı

Tron Blockchain şirketinin kurucusu ve kripto para borsası Huobi’nin “danışmanı” olarak görev yapan Justin Sun, kripto borsası Huobi’nin kurucusu Li Lin’in küçük kardeşi Li Wei’nin Huobi’nin milyonlarca yerel kripto para birimini asla bedavaya almaması gerektiğini, hatta şimdi satarak kar etmesi gerektiğini belirtti. Huobi’nin yerel kripto para birimi olan HT token’lerinin fiyatı geçtiğimiz ay boyunda değer kaybetmişti.

tron kurucusu justin sundan yeni suclama 2

Sun gün içinde yaptığı açıklamada, Wei’nin HT token’lerinin ilk dağıtıldığında token’leri aldığını ve Nisan ayından bu yana “sürekli olarak satış yapıp” token’leri nakit paraya çevirdiğini belirtti. Sun ayrıca, HT DAO komitesinin söz konusu sorunu düzeltmek için devreye girdiğini de belirtti.

Düzeltme ifadesine de açıklama getiren Sun, Huobi’nin Wei ile “geri ödeme görüşmeleri yapmak ve kalan HT token’lerinin imhasını ayarlamak için” iletişime geçmeyi planladığını ifade etti. Sun ayrıca bu eylemin, “sadece bir adalet meselesi değil, aynı zamanda HT DAO topluluğundaki herkesin çıkarlarına da hizmet edeceğini” dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala