bitcoinBTC/TRY
721.341,61 TL 0,73%
ethereumETH/TRY
43.291,34 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.711,02 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
27,12 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
43.258,26 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
6,62 TL 1,20%
solanaSOL/TRY
530,72 TL 0,96%

Paylaş

Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev’in Hapis Cezası 3 Ay Uzatıldı

tornado cash gelistiricisi alexey pertsevin hapis cezasi 3 ay uzatildiasd

Amerika Birleşik Devletleri’nin geçtiğimiz aylarda yaptırım listesine eklediği Tornado Cash’in geliştiricilerinden birisi Hollanda’da yakalanmıştı. Yakalanan Tornado Cash geliştiricinin tutuklanmasına itiraz kararının reddedilmesinin ardından geliştirici hapise gönderildi. Çıkan son haberlere göre; Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev, şubat sonuna kadar hapiste kalacak.

Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev Şubat Sonuna Kadar Hapiste Kalacak

Tornado Cash geliştiricisinin kaçma riski taşıdığına karar vermesinin ardından Alexey Perstev’in 20 Şubat’a kadar hapiste kalmasına karar verildi.

tornado cash gelistiricisi alexey pertsevin hapis cezasi 3 ay uzatildisfff

Hollandalı savcı, Tornado Cash’in Pertsev’in kontrol etmekte güçsüz olduğu merkezi olmayan bir protokol olduğu yönündeki iddiaları bir kenara itti ve bunun aslında Pertsev’in diğer geliştiriciler Roman Semenov ve Roman Storm ile birlikte çalıştığı bir şirket olan PepperSec ile aynı şirket olduğunu iddia etti.

Mahkeme salonunun dışında Pertsev’in avukatı Keith Cheng, CoinDesk’e karardan “çok hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Cheng, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu yargıçların konuya olması gerektiği kadar aşina olmadıkları bizim için açık. Şu anda, suç faaliyetleriyle ilgili içtihat tamamen bitcoin karıştırıcılarla ilgili. Mahkemenin Tornado Cash’in farklı bir şey olduğunu anlaması çok önemli.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala