Tether, Yeni Bir Dava ile Karşı Karşıya

tether yeni bir dava ile karsi karsiya

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, yeni bir dava haberiyle gündeme geldi. Daha önce kripto para borsası Bitfinex ve Tether için 1 trilyon dolar değerinde bir manipülasyon davası açılmıştı. Yeni dava ise New York tarafından geldi. Matthew Anderson ve Shawn Dolifka, Tether’e dava açan isimler oldu.

Tether, Açılan Dava için Yorum Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde, Tether adına toplu bir dava açıldı. Davada şirket, ‘yasadışı ve aldatıcı’ uygulamalarla suçlanıyor. Davacılar, stabilcoin’inin yeterli dolar rezervleriyle bire bir desteklendiği ve rutin denetimlerden geçmeme konusundaki bilgilere dair yalan söylediğini iddia etti.

tether yeni bir dava ile karsi karsiya 2

Açılan toplu dava, Tether’in katılımcılarıyla yaptığı sözleşmeleri ihlal ettiğini iddia ediyor. Davacılar dava sonunda, telafi edici ve dolaylı zararlarını karşılayan miktarlar almayı bekliyor.

Buradaki iddia, Tether’in dahili operasyonları hakkındaki gerçekleri bilen kimsenin USDT almayacağı yönünde.

Tether tarafı ise haksız iddiaları dava edeceğini söylüyor. Ayrıca bu konuda kesilebilecek cezayı haketmediğini de düşünüyor.

Başta da söylediğimiz gibi Tether bu konulara yabancı değil. Geçen aylarda açılan davada, Tether ve Bitfinex‘in kripto para piyasasıyla oynadığı söylenmişti. Davanın 1 trilyonun üzerinde değere sahip olduğu belirtildi. Davaya sonradan Bittrex ve Poloniex isimli kripto varlık borsası da eklendi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala