bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,184.00 0.64%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,501.07 0.18%
bnb
BNB (BNB) $ 597.43 0.32%
solana
Solana (SOL) $ 175.31 3.46%
xrp
XRP (XRP) $ 0.588304 0.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430614 0.88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.131734 2.23%

Tether’in Piyasa Manipülasyonu Davasında Bazı İddialar Reddedildi

tetherin piyasa manipulasyonu davasina iddialar reddedildi

Tether Bitfinex’e açılan dava, iki yıl yıldır devam ediyor. Dava, ikilinin piyasayı manipüle ettiği iddialarına dayanıyordu. Ancak bugün, ABD Bölge Yargıcı Katherine Polk Failla, davayla ilgili önemli bir karar verdi. Failla, sanıklar aleyhindeki iddiaların yarısını reddetti.

Tether Piyasa Manipülasyonu Davasında Son Durum

ABD Bölge Yargıcı Katherine Polk Failla, Tether ve Bitfinex davasındaki bazı iddiaları reddettikten sonra, ikili, diğer iddialarla ilgili de uzlaşmaya istekli olmadıklarını belirtti ve bu iddiaları ‘haksızlık’ olarak değerlendirdi.

Ayrıca ikili yaptığı ortak açıklamada Yargıç Failla’ya teşekkür de etti.

tetherin piyasa manipulasyonu davasina iddialar reddedildi 2

Bu arada açılan davanın 1 trilyonun üzerinde değeri olduğunu belirtelim. İddialara göre Tether ve Bitfinex, kripto para piyasasıyla oynuyor. Davaya sonradan Bittrex ve Poloniex isimli kripto varlık borsası da eklendi.

Tether ve Bitfinex, davanın açıldığı aynı ay içinde davayı reddetmek için harekete geçmişti. Ağustos 2020’de sanıklar, özet karar için bir dava açmıştı. Özet karar, hukukta, özet karar, bir mahkeme tarafından bir taraf için ve diğer taraf aleyhine özet olarak, yani tam bir yargılama yapılmadan verilen karar olarak açıklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala