Solana’nın Web3 Tabanlı Mobil Telefonu Saga, Görücüye Çıktı

solananin web3 tabanli mobil telefonu saga gorucuye cikti

Solana ekosisteminin paydaşları İstanbul’da düzenlenen Solana Hacker House‘ta bir araya geldi. Geliştiriciler, girişimciler ve yatırımcıları bir araya getiren etkinlik Türkiye için de önemli görülüyor. Etkinlik’te dikkatleri üzerine çeken bir çalışmada Solana’nın Web3 odaklı mobil telefonu Saga oldu. BTCHaber olarak mobil telefonu Saga’yı Solana Hacker House‘ta inceleme fırsatı bulduk.

Solana’nın Mobil Telefonu Saga, Solana Hacker House‘ta

Solana, haziran ayının son günlerinde web3 odaklı akıllı telefonu Solana Saga‘yı tanıtmıştı. Divan Kuruçeşmede düzenlenen Solana Hacker House‘ta görücüye çıkan Android işletim sistemine sahip ve Web3 mobil uygulamalara odaklanan yeni akıllı telefonu Solana Saga’yı BTCHaber yerinde inceledi.

Web3 odaklı akıllı telefonunun detaylarına bir göz atalım. Solana’nın geliştirdiği SAGA DVT-1 mobil cihazı:

solananin web3 tabanli mobil telefonu saga gorucuye ciktiassdf

Cihazın dApp’leri hareket halindeyken Solana ekosistemindeki projeleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca başka bir tarayıcı uzantısı açmak zorunda kalmadan dApp’ler arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapılabiliyor.

Mobil cihazın detaylarında Saga ön siparişi veren ilk 10.000 kişiye sınırlı sayıda NFT koleksiyonu verileceği de belirtildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.473,44 TL 3,37%
ethereumETH/TRY
33.545,88 TL 2,80%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.192,56 TL 1,43%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,46 TL 0,88%
cardanoADA/TRY
7,08 TL 2,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,74%
staked-etherSTETH/TRY
33.450,31 TL 3,00%
matic-networkMATIC/TRY
21,32 TL 3,34%
Bağlantıyı kopyala