bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

Solana’dan Dubai’de önemli ortaklık

solana labs ethereum gelistiricileri icin solang derleyicisini sunuyor

Solana Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serbest ekonomi bölgelerinden biri olan Dubai Multi Commodities Centre’ın (DMCC) ekosistem ortağı oldu.

Solana‘dan yapılan açıklamaya göre blockchain platformu, DMCC Crypto Centre üyelerine teknik ve iş geliştirme desteği sağlayacak. Şirket, çeşitli Web3 konularında seminerler ve eğitim kursları verecek. DMCC’de halihazırda faaliyet gösteren hibe programını genişletecek.

ethereum ve bitcoindeki yuksek ucretler solana kullanici sayisini artiriyor 2

Merkezin CEO’su Ahmed Bin Sulayem, Solana’nın mevcut ortaklarına DMCC’de ayrıcalık sağlayacaklarını ifade etti. Bin Sulayem, “Solana ekosistem projeleri için ücretsiz kurulum ve işletme lisansı sağlarken, üyelerimiz birinci sınıf blockchain platformuna ve Solana mühendislik ekiplerine erişebilecekler” ifadelerini kullandı.

DMCC’nin ekosistem ortakları listesinde Bybit, DWF Labs, TDeFi, Brinc gibi kripto sektöründe tanınan şirketler de yer alıyor. 23 bin şirketin merkeze üye olduğu belirtiliyor.

Abu Dhabi Global Market ve Dubai Silicon Oasis Authority ile birlikte DMCC, BAE’de yatırım ortamını iyileştirmek amacıyla kurulan ilk üç ekonomik serbest bölgeden biridir. Bu üçlüye yakında Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis de katılacak.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala