bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,461.20 4.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,341.14 2.31%
bnb
BNB (BNB) $ 570.82 1.27%
solana
Solana (SOL) $ 131.97 3.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.475573 0.43%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386309 1.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.120323 1.73%

Solana’dan Dubai’de önemli ortaklık

solana labs ethereum gelistiricileri icin solang derleyicisini sunuyor

Solana Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serbest ekonomi bölgelerinden biri olan Dubai Multi Commodities Centre’ın (DMCC) ekosistem ortağı oldu.

Solana‘dan yapılan açıklamaya göre blockchain platformu, DMCC Crypto Centre üyelerine teknik ve iş geliştirme desteği sağlayacak. Şirket, çeşitli Web3 konularında seminerler ve eğitim kursları verecek. DMCC’de halihazırda faaliyet gösteren hibe programını genişletecek.

ethereum ve bitcoindeki yuksek ucretler solana kullanici sayisini artiriyor 2

Merkezin CEO’su Ahmed Bin Sulayem, Solana’nın mevcut ortaklarına DMCC’de ayrıcalık sağlayacaklarını ifade etti. Bin Sulayem, “Solana ekosistem projeleri için ücretsiz kurulum ve işletme lisansı sağlarken, üyelerimiz birinci sınıf blockchain platformuna ve Solana mühendislik ekiplerine erişebilecekler” ifadelerini kullandı.

DMCC’nin ekosistem ortakları listesinde Bybit, DWF Labs, TDeFi, Brinc gibi kripto sektöründe tanınan şirketler de yer alıyor. 23 bin şirketin merkeze üye olduğu belirtiliyor.

Abu Dhabi Global Market ve Dubai Silicon Oasis Authority ile birlikte DMCC, BAE’de yatırım ortamını iyileştirmek amacıyla kurulan ilk üç ekonomik serbest bölgeden biridir. Bu üçlüye yakında Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis de katılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala