Solana (SOL) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

gizlilik-tarayicisi-brave-solana-entegrasyonunu-duyurdu

Solana (SOL), haftalık istikrarlı yükselişini sürdürerek FTX borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 218.92 dolara ulaştı. Kripto para biriminin piyasa değeri kısa bir süre önce 65 milyar doları geride bırakarak XRP’nin 51 milyar doları üzerinde bir konuma yükselmişti. Haberin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

SOL, Eylül ayının başlarındaki devasa kazanımlarıyla tam anlamıyla kripto para topluluğunun zihinlerini büyüledi ve sadece 9 gün içinde fiyatını ikiye katladı.

Bununla birlikte, giderek daha popüler hale gelen Solana Blockchain ağı, bir kesinti nedeniyle 17 saat boyunca kapandıktan sonra Eylül ortasında ateş altında kalmıştı.

solana sol tum zamanlarin en yuksek seviyesine cikti
Kaynak:CoinMarketCap

Solana (SOL) Yeniden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Teknik zorlukların çifte darbesi ve daha geniş piyasa sıkıntıları nedeniyle, kripto para 21 Eylül’de 115 dolarlık bir yerel dip seviyesine düştü ve bu tepeden yüzde 46’lık bir düzeltmeye ile yeniden toparladı.

Son yedi gün içinde ise CoinMarketCap verilerine göre kripto para birimi yüzde 37 artarak yatırımcısını sevindirdi.

Şu anda, Solana’nın merkeziyetsiz finans ekosistemi, toplam kilitli değerde (TVL) 13,86 milyar doların üzerinde.

Diğer taraftan, rakibi Ethereum ağındaki defi projeleri ise yakın zamanda kilitli toplam değeri 100 milyar doları aştığını hatırlatmakta fayda var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 766.107,02 TL 0,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 61.485,03 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.336,03 TL 1,28%
tether
Tether (USDT) 13,47 TL 0,03%
solana
Solana (SOL) 3.137,25 TL 4,04%
cardano
Cardano (ADA) 22,23 TL 6,69%
xrp
XRP (XRP) 13,18 TL 0,02%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 483,21 TL 0,44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,83 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala